افزایش ۱۳درصدی ارزش افزوده اقتصاد زیستی با اجرای ۶ برنامه حوزه سلامت

تهران- ایرنا- معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ۶ برنامه در حوزه سلامت تعریف کرد تا ارزش افزوده برنامه ملی جهش اقتصاد زیستی با اجرای درست وکامل این برنامه ها ۱۳درصد افزایش یابد.

به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این ۶ برنامه قرار است بیش از ۶ میلیارد دلار درآمد ناخالص ملی کشور را ارتقا دهد،

یعنی اجرای درست و کامل این برنامه‌ها ۱۳ درصد ارزش افزوده برنامه ملی جهش اقتصاد زیستی را محقق می‌کند،  عددی قابل توجه که می تواند نقشی اثرگذار در رونق اقتصادی کشور داشته باشد.

ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در قالب این ۶ برنامه در تلاش است تا حوزه سلامت کشور را ارتقا دهد، این کار را نیز با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق اجرایی خواهد کرد.

در این برنامه پیش‌بینی شده که اجرای پروژه تولید داروها، حد واسط‌ها و مواد اولیه دارویی بیش از یک هزار میلیون دلار، تولید واکسن های انسانی عددی حدود ۲ هزار و ۴۰۰ میلیون دلار و تولید محصولات آرایشی حدود ۶۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده به اقتصاد کشور تزریق کند.

همچنین طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تولید فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل حدود ۱۳۰ میلیون دلار، تجهیزات و ملزومات پزشکی بیش از یک هزار میلیون دلار و تکمیل زنجیره ارزش مواد صنعت دارویی عددی حدود یک هزار و ۱۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور به ارمغان خواهد آورد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =