۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۴۴
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84318494
۰ نفر

برچسب‌ها

گود مجموعه دریاچه خلیج فارس تهران پس از ۷ سال پُر شد
عکس تزئینی است

تهران-ایرنا- گود رها شده و خطرناک محدوده شمال غربی مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس تهران، پس از هفت سال پُر و ایمن سازی شد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شهرداری تهران، مدیرعامل شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران در این باره گفت: شهرداری در سال ۱۳۹۳ در قالب قرارداد مشارکتی زمینی به مساحت ۵۸۹ متر مربع را به منظور ساخت رستوران به یک شرکت سرمایه گذاری بخش خصوصی واگذار می کند اما سرمایه گذار پس از گودبرداری، موفق به اخذ پروانه ساخت و ساز نمی شود و از آن زمان این گود بلاتکیلف باقی مانده و ایمن سازی نشده بود.

«فریدون رضوی کیا» با بیان اینکه معابر و آلاچیق های کنار این گود، محل تردد و تجمع شهروندان و گردشگران شهری مراجعه کننده به دریاچه شهدای خلیج فارس بود و از لحاظ ایمنی برای شهروندان و سازه های اطراف پر خطر به شمار می‌رفت، افزود: در راستای اجرای مصوبه شورای اسلامی شهر تهران با عنوان ارتقای ایمنی، تخریب و گودبرداری های پایتخت و تاکیدات شهردار تهران، مذاکره با سرمایه گذار مربوطه به منظور ایمن سازی گود یاد شده و همچنین حل و فصل اختلافات قراردادی در دستور کار معاونت فنی و نگهداشت و مدیریت حقوقی و قراردادها شرکت عمرانی کارکنان شهرداری تهران قرار گرفت.

وی توضیح داد: با برگزاری چندین جلسه با شرکت سرمایه گذار، قرارداد فی مابین با توافق ۲طرف اقاله و خاتمه پیدا کرد و از اسفند ماه سال گذشته، ایمن سازی گود با حضور کارشناسان متخصص مدیریت فنی و مهندسی شرکت آغاز و در نهایت گود رها شده با رعایت اصول فنی و با استفاده از خاک مناسب و کوبش استاندارد پُر شد.

این مقام شهری درباره برنامه ریزی برای استفاده مناسب از فضای به دست آمده نیز گفت: این محدوده در برنامه جامع کنترل و هدایت توسعه پهنه ساحلی دریاچه شهدای خلیج فارس به صورت فضای سبز در نظر گرفته شده است و البته با توجه به مساحت موجود این امکان وجود دارد که از این فضا برای گسترش فضای بازی نیز (gamification) استفاده کرد.

به گزارش ایرنا، شهردار تهران چندی پیش گفت: تا کنون ۲۴۹ گود رهاشده در سطح شهر تهران شناسایی کرده ایم که ۳۰ گود بسیار پرخطر ارزیابی‌شده و تمام یا بخشی از ۱۲ گود توسط مناطق پرشده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =