۱۵۰ هزار اثر از شهدای استان زنجان جمع‌آوری شد

زنجان - ایرنا - معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان از جمع‌آوری قریب به ۱۵۰ هزار اثر از شهدای زنجان در راستای برگزاری کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید این استان گردآوری شد.

 علی بیات روز چهارشنبه با اشاره به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در کنار مشارکت با سایر دستگاه‌های ذیربط در برگزاری کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان، مسئولیت کمیته جمع‌آوری آثار و تکریم شهدا را بر عهده دارد، اظهار کرد: آثار جمع آوری شده پس از نمایه‌گذاری در اختیار دبیرخانه این کمیته قرار داده شده است.
وی گفت: آثار جمع‌آوری شده مربوط به ۲ هزار و ۹۲۸ شهید والامقام استان است.
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه اسناد و آثار ۶۲۸ شهید خارج استان از ۲۰ استان کشور درخواست شد، افزود: ۱۴ هزارو ۷۲۴ اثر نیز از ۵۰۰ شهید والامقام زنجانی از سایر استان‌ها دریافت شد.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان همچنین در خصوص چاپ وصیت‌نامه شهدای استان گفت: فایل  وصیت‌نامه هزار و ۱۶ نفر از شهدای استان به دبیرخانه کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان ارسال شده است.
وی در ادامه از بروزرسانی و ارائه لیست والدین در قید حیات شهدا به تفکیک پدر و مادر جهت مصاحبه به دبیرخانه کنگره خبر داد و افزود: جهت مصاحبه با ۱۲۰ نفر از والدین شهدا در قالب خاطره‌نگاری توسط صدا و سیما برنامه‌ریزی و قرارداد منعقد شده است.
این مقام مسئول با اشاره به مکاتبه با مسئولان ستاد مرکز جهت جذب اعتبار برگزاری کنگره، تصریح کرد: با پیگیری صورت گرفته یک میلیارد ریال بودجه از معاونت فرهنگی بنیاد مرکز جذب شده است.
وی گفت: مکاتبه با فرمانداری‌های جهت استفاده از ظرفیت بخشداری‌ها و شهرداری‌ها در راستای ساماندهی تبلیغات، مکاتبه با میراث فرهنگی و گردشگری برای طراحی تندیس، تفکیک و ارائه اطلاعات کامل بانوان شهید، طراحی تیزر و تبلیغات فراخوان جمع‌آوری آثار شهدا جهت پخش از صدا و سیما و ارائه به دبیرخانه و تفکیک فیلم برنامه پلاک با مشارکت صدا و سیما جهت بهره‌برداری در کنگره نیز انجام شده است.
بیات افزود: چاپ ۲ جلد کتاب با عنوان «دلی که جا ماند» و «شهد شهود»، تولید و رونمایی از ۱۲ نرم‌افزار چند رسانه‌ای شهدای شاخص استان، مکاتبه و جذب مشارکت در چاپ ۱۰ عنوان کتاب با دبیرخانه کنگره نیز از اقدامات کمیته جمع‌آوری آثار و تکریم شهدا کنگره ملی ۳۵۳۵ شهید استان، توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =