۷۰ هزار دانش آموز متوسطه آذربایجان غربی در امتحانات نهایی شرکت می کنند

ارومیه- ایرنا-معاون اموزش متوسطه اداره کل اموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: ۷۰ هزار دانش آموز متوسطه اول و دوم استان در امتحانات نهایی خردادماه شرکت می کنند.

بابک حشمت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس آخرین اطلاعات از سامانه سناد از این تعداد ۶۴ هزار نفر در مقطع متوسطه اول و پایه نهم بوده و ۶ هزار نفر در متوسطه دوم و پایه دوازدهم هستند.

وی اضافه کرد: تعداد کل دانش آموزان متوسطه استان ۲۵۹ هزار و ۳۳۴ نفر است که از این تعداد ۱۴۸ هزار و ۹۴۱ نفر درمقطع متوسطه اول و حدود ۱۱۰ هزار نفر در مقطع متوسطه دوم تحصیل می کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفت: تعداد کل دانش اموزان متوسطه دوم ۱۱۰ هزار و ۳۹۳ نفر است که در شاخه نظری ۷۸ هزار و ۲۰۱ نفر در حال تحصیل بوده و ۳۲ هزار نفر نیز درشاخه فنی حرفه ای و کاردانش ادامه تحصیل می دهند.

وی بیان کرد: تمامی برنامه های امتحانات خرداد از تصمیمات و برنامه های ستاد ملی کرونا تبعیت خواهد کرد و با رعایت پروتکلهای بهداشتی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا از اسفند ماه سال 1398 مدارس آذربایجان غربی به تبع مدارس سایر نقاط کشور تعطیل و آموزش مجازی از طریق تلویزیون و شبکه شاد جایگزین اموزش حضوری شد.

ارزیابی یادگیری دانش آموزان نیز از موعد بیان شده به صورت مجازی انجام شده است و تا کنون این روند ادامه دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =