مشکلات معیشتی نباید ما را از اصل انتخابات مایوس کند

بجنورد-ایرنا- مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های آزاد اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه تنگناهای معیشتی نباید ما را از اصل انتخابات مایوس کند گفت: انتخابات پرشور پشتوانه نظام و انقلاب است.

حجت الاسلام حسن فروتن روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی بعضا برخی از اقشار جامعه هم اینک از این موضوع نارضایتی دارند و این امر برای مردم تنگناهایی ایجاد کرده است اما نباید اصل نظام را با موضوعات مختلف درگیر کنند و به همین دلیل همچون انتخابات گذشته حضور گسترده در انتخابات داشته باشند.

وی با بیان اینکه تلخی های امروز به شیرینی ها آینده می ارزد افزود: همه مردم در سرنوشت کشور خود موثر هستند زیراکه رای افراد در پای صندوق های رای بسیار تاثیرگذار در نحوه مدیریت کشور و شهرها و  روستاها است.

این استاد دانشگاه آزاد اسلامی بجنورد افزود: نباید تنگناها و این بحران اقتصادی امید را از مردم بگیرد بلکه باید با انتخاب درست امید را در جامعه تزریق کنیم.

مدیر فرهنگی  و اجتماعی دانشگاه های آزاد اسلامی خراسان شمالی گفت: مردم ایران اسلامی خود به خیابان ها آمدند و انقلاب کردند و تاکنون در بیش از ۴۰ انتخابات نیز پر شور شرکت کرده اند و دمو کراسی به معنای واقعی کلمه اجرا شده است.

این روحانی افزود: مردم آگاهان و آزادانه در هر کدام از انتخابات شرکت کردند و در سرنوشت کشور خود تاکنون موثر بوده اند.

تبلیغات دشمنان، مردم را دلزده نکند 

وی با بیان اینکه تبلیغات دشمنان نبایدمردم را از انتخابات دلزده کند گفت: هم اکنون مردم نباید از اصل نظام ناراضی باشند زیراکه دشمنان در این راستا تلاش های زیادی دارند و می خواهند که مردم در پای صندوق های رای حاضر نشوند اما در این زمان به بصیرت نیاز داریم تا توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.

وی اظهار داشت: سرنوشت کشورمان را باید خودمان تعیین کنیم و نباید بگذاریم دست هایی از خارج کشور آن  را تعیین کنند، آنان نمی توانند به ملت دیکته کنند.

این استاد دانشگاه افزود: با توجه به اینکه در چند سال اخیر شعار سال در رابطه با اقتصاد، جهش و تولید و  رفع مانع زدایی ها بوده است نشان می دهد که مردم در طی این سال ها با چالش اقتصادی مواجه هستند و این موضوع آنان را گلایه مند کرده است.

حجت الاسلام فروتن در بخش دیگری از سخنانش به رفع مشکلات جوانان تاکید کرد و افزود: هم اینک بحث ازدواج یکی از مشکلات قشر جوان است و در این زمینه باید اقداماتی از سوی دولت مردان انجام شود که قشر جوان به آینده و ازدواج امید داشته باشد.

وی با بیان اینکه تحصیل برای جوانان باید بدون دغدغه و نگرانی باشد تاکید کرد و گفت: زمنیه تولید  رشد علمی باید در کشور بیشتر فراهم باشد که این مهم یکی از مطالبات قشر دانشجو و اساتید دانشگاه ها است.

این روحانی افزود: تحصیل در دوران مدرسه و دانشگاه باید به طوری برای اقشار مختلف جامعه بی دغدغه باشد، هم اینک با توجه به شرایط کشور دانشگاه های مختلفی ایجاد شده اند اما نباید دانشجویان دغدغه مند به تحصیل بپردازند و یا امیدی از تحصیل نداشته باشند. 

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ۲۸ خرداد ماه به صورت همزمان برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha