انقلاب اسلامی ایران به آرمان فلسطین و قدس در جهان حیات مجدد بخشید

تهران– ایرنا– "خالد عبدالمجید" دبیرکل جبهه مبارزه مردمی فلسطین تاکید کرد : انقلاب اسلامی ایران به آرمان فلسطین و قدس در جهان حیات مجدد بخشید .

خالد عبدالمجید در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آرمان فلسطین قبل از اعلام روز جهانی قدس به ویژه پس از سفر انور سادات رئیس جمهور مصر به بیت المقدس و انعقاد قرارداد کمپ دیوید با دشمن صهیونیست در معرض نابودی قرار گرفت و اهتمام و توجه جهان عرب و نهادهای بین المللی به آن کاهش یافت.

رئیس انجمن نیروها و نهادهای ملی فلسطین ادامه داد : پیروزی انقلاب اسلامی در ایران این عقب رفت را جبران کرد و ایران جای خالی مصر و آن دسته از کشورهای عربی که به آرمان فلسطین پشت کرده بودند را پر کرد .

خالد از اعلام روز جهانی قدس به عنوان " آغازگر یک مرحله جدید که باعث خیزش نیروهای مردمی در فلسطین و کشورهای عربی و اسلامی گردید" نام برده و تاکید کرد: بر همین اساس این نیروها بار دیگر آرمان فلسطین و قدس را نصب العین خود قرار دادند و موضوع فلسطین و قدس طی سالیان گذشته پیش رفت و بار دیگر در سطح جهان مورد توجه و اهتمام قرار گرفت و فرزندان قدس و ملت فلسطین در هر کجا که حضور داشتند، به پا خاستند و مقاومت و قیام مردمی در جهت تحقق بخشیدن به اهداف ملی خویش علیه دشمن صهیونیست بار دیگر از سر گرفته شد.

وی از صهیونیسم به عنوان " یک طرح به هم پیوسته و استعماری امپریالیستی نژادپرستانه مرتبط با طرح استعماری غرب " نام برد و بر همین اساس از آرمان فلسطین تحت عنوان " یک آرمان استثنایی و پیچیده در سطح جهانی " یاد کرده و یادآور شد: ما به همین دلیل امروزه شاهد یک ائتلاف راهبردی میان طرح استعماری غرب و طرح صهیونیستی هستیم و ملت فلسطین به طور همزمان در رویارویی با غرب استعمارگر و دشمن صهیونیست بسر می برند.    

خالد عبدالمجید مقاومت را " نماد اراده واقعی ملت فلسطین و جهان عرب و اسلام و نماد شرافت و کرامت و دژ مستحکم دفاع از سرزمین و حقوق حقه فلسطینیان " برشمرد.

وی همچنین مقاومت را " مانعی بر  سر راه اشغالگران و دغدغه روزمره شهرک نشینان صهیونیست و رژیم اشغالگر قدس و دژ خط مقدم دفاع از امت مسلمان و حقوق حقه آن و مقدسات اسلامی " توصیف کرد.

دبیرکل جبهه مبارزه مردمی فلسطین با تاکید بر اینکه " بیهوده بودن خط مشی مذاکرات به اثبات رسیده " از آن به عنوان " فاجعه ای برای ملت فلسطین " نام برد زیرا به گفته وی " بر طرح های توسعه طلبانه دشمن سرپوش گذاشت تا بتواند بخش عمده ای از سرزمین های کرانه باختری را به اشغال خود درآورد و به اقدامات تجاوزکارانه اش علیه ملت فلسطین ادامه دهد و این خط مشی با ایجاد هماهنگی های امنیتی میان نهادهای تشکیلات خودگردان و دشمن صهیونیست در خدمت اشغالگران قرار دارد و بر همین اساس ملت فلسطین و نیروهای فعال و پویای آن چاره ای ندارند جز آنکه به خط مشی مقاومت در تمامی اشکال آن ادامه دهند زیرا مقاومت تنها راه تحقق اهداف موردنظر و بازپس گیری حقوق به یغما رفته فلسطینیان است.

وی اظهار داشت: بسیاری از کشورهای عرب بنا به خواست آمریکا در جهت عادی سازی روابط خود با دشمن صهیونیست شتافتند و به آرمان فلسطین خیانت کردند و تسلیم دشمن شدند و بدتر از همه اینها با دشمن صهیونیست به طور علنی و مستقیم به توطئه چینی علیه ایران و محور مقاومت و فلسطین پرداختند که لکه ننگی برای این رژیم ها به شمار می رود. البته آنها دیر زمانی است که از مسئولیت خود در قبال فلسطین و مردمانش شانه خالی کرده اند و غزه را در محاصره خود و فلسطینیان را تحت فشار قرار داده اند و در نهایت همچون بحرین به طور مستقیم در کنار رژیم صهیونیستی قرار گرفتند و در شورای حقوق بشر و برخی از نهادهای بین المللی به نفع رژیم صهیونیستی رای دادند. این کشورها متاسفانه به صف دشمنان حقوق ملت فلسطین پیوستند و به اشغالگری و تجاوزگری وشهرک سازی و یهودی سازی قدس و کرانه باختری پوشش دادند.

رئیس انجمن نیروها و نهادهای ملی فلسطین بر مخالفت ملت های مسلمان با رویکرد عادی سازی در پیش گرفته شده از سوی برخی از کشورهای عربی تاکید کرده و توضیح داد: ملت های مسلمان با برگزاری تظاهرات و گردهمایی ها و کنفرانس ها و راه اندازی پویش های مختلف و تشکیل کمیته های مقاومت مخالفت خود را با رویکرد یاد شده به منصه ظهور رساندند.

خالد تاکید کرد : تشکیلات خودگردان شکل گرفته پس از توافق اوسلو در سال ۱۹۹۳ باعث تسلیم شدن رهبران برجسته و با نفوذ سازمان آزادیبخش فلسطین و جنبش فتح در برابر رژیم صهیونیستی شد تا بتوانند در چارچوب این تشکیلات به پست و مقام هایی دست یابند و هم اکنون به همکار رژیم صهیونیستی تبدیل شده اند. تشکیلات خودگردان اکنون رویکردی همانند رژیم های سرسپرده عرب بلکه بدتر از آنها در پیش گرفته است. تشکیلات خودگردان هیچ دستاوردی برای ملت فلسطین به همراه نداشته است و متاسفانه به دلیل هماهنگ شدن با نیروهای اشغالگر علیه مقاومت مشغول فعالیت است.

دبیرکل جبهه مبارزه مردمی فلسطین در ارتباط با انتخابات قانون گذاری و ریاستی گفت: ما مخالف چنین انتخاباتی هستیم زیرا این انتخابات بر اساس توافقنامه اوسلو و در سایه رژیم صهیونیستی و با موافقت آن شکل می گیرد و نه تنها باعث پایان نیافتن شکاف های موجود میان گروه ها و جریان های فلسطینی نمی شود بلکه به آنها عمق بیشتری می بخشد و در واقع کمتر از نیمی از ملت فلسطین در آن مشارکت دارد.  

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha