۱۴.۲ درصد حوادث ناشی از کار منجر به فوت پارسال کاهش یافته است

زاهدان- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: با اقدامات صورت گرفته در حوزه بازرسی کار و آموزش مسوولان ایمنی و کارفرمایان و همکاری دستگاه‌های وظیفه‌مدار و مراجع قضایی پارسال حوادث ناشی از کار منجر به فوت ۱۴.۲ درصد کاهش یافته است.

مهرداد جهاندیده روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با هدف کاهش حوادث ناشی از کار برای بیش‌از ۱۶ هزار نفر دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی مرتبط با ایمنی و بهداشت کار وی‍ژه کارگران و کارفرمایان در سال گذشته برگزار شد که نسبت به سال ۹۸ در این حوزه هم ۷۹ درصد رشد پیدا کرده است.
وی افزود: در حوزه بازرسی کار و به منظور نظارت بر حسن اجرای قانون کار از طریق بازرسی‌ها، سال گذشته حدود هفت هزار و ۸۰۰ فقره بازرسی از سطح واحدها و کارگاه‌های سیستان وبلوچستان از سوی بازرسان کار انجام شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه صیانت از اشتغال موجود در کنار ایجاد مشاغل جدید در اولویت‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مجموعه دستگاه‌های وظیفه‌مدار در سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها قرار دارد اظهارداشت: در این حوزه نیز سال گذشته، ۳۰ بنگاه اقتصادی با حدود سه هزار و ۸۰۰ نفر نیرو کار با استفاده از ظرفیت‌های درون استانی از جمله کارگروه اشتغال، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کمیسیون کارگری شورای تامین مورد حمایت قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه ۲۳۶ تشکل کارگری و کارفرمایی شامل ۲۰۰ تشکل کارگری و ۳۶ تشکل کارفرمایی در سیستان و بلوچستان هستند که همواره نقش مهم و بسزایی در پیگیری مطالبات حوزه کار و تولید و هم پیشبرد موضوعات و مباحث قانونی در کنار دولت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha