کشف ۵ میلیارد تومان انواع ابزارآلات صنعتی قاچاق در تهران

تهران –ایرنا- رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری ۲ نفر و کشف بیش از۱۰ هزار عدد انواع ابزارآلات صنعتی چینی قاچاق خبر داد و گفت: کارشناسان ارزش ابزار قاچاق شده را پنج میلیارد تومان اعلام کرده اند.

به گزارش ایرنا از پلیس تهران، سرهنگ " علی ولی پور گودرزی " روز چهارشنبه توضیح داد:  روز گذشته برابر اطلاع از مبنی بر تخلیه و نگهداری مقادیری ابزارآلات صنعتی خارجی قاچاق در انباری به آدرس کهریزک ، مامورین این پلیس  به محل اعزام  شدند، که مشاهده گردید، محل انباری قدیمی است که پلمب و بلوک گذاری شده است ولی توسط متصدیان انبار بازگشایی و درحال تخلیه و نگهداری کالا درون آن هستند.

وی بیان داشت: ماموران پلیس طی یک عملیات همزمان و منسجم به محل اعزام شدند که پس از رصدهای اطلاعاتی نامحسوس ، مشاهده گردید تعدادی خودرو وانت به محل مراجعه و اقدام به تخلیه مقادیر متنابهی ابزارآلات صنعتی از نوع آچار بوکس و جعبه آچار  کرده اند.

پلیس امنیت اقتصادی عنوان کرد: در تحقیقات اولیه رانندگان خودروها اظهار داشتند که در چند روز گذشته طی چند مرحله اقدام به تخلیه انواع ابزارآلات صنعتی خارجی در این مکان نموده و مالک اصلی کالاها را از شهرهای جنوبی بدون هیچ گونه اسناد و مدارک مثبته گمرکی را به مقصد تهران بارگیری کرده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کاراگاهان در رصد های اطلاعاتی پیچیده موفق شدند مالک کالاها را شناسایی کنند، افزود: با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان در یک عملیات پلیسی مالک کالاها را دستگیر کردند. 

وی ابراز داشت: متهم در بازجویی های اولیه به جرم ارتکابی معترف و ضمن قبول مالکیت کالاهای مکشوفه بیان داشت کالاها را از شهرهای جنوبی خریداری و  به انبار تهران فرستاده است.

سرهنگ گودرزی افزود: کارآگاهان با تکمیل پرونده متهم را به مرجع قضائی معرفی کردند. 

این مقام پلیسی با بیان اینکه  کارشناسان ارزش اموال کشف  شده را  پنج میلیارد تومان اعلام کرده اند، اضافه کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه کالای قاچاق و احتکار کالا با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =