۶۱ هزار مددجوی کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان اطعام شدند

سنندج- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان گفت: از اول ماه مبارک رمضان تاکنون و در قالب طرح "ایران همدل، افطاری ساده و اطعام نیازمندان" ۶۱ هزار مددجوی زیرپوشش این نهاد اطعام شدند.

محمدرسول شیخی‌زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یکی از برنامه‌های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان اطعام نیازمندان است که امسال در قالب سومین مرحله از اجرای طرح ایران همدل انجام خواهد شد و تا پایان این ماه روزانه چهار هزار پُرس غذای گرم بین نیازمندان استان توزیع خواهد شد.

وی افزود: از ابتدای ماه مبارک و آغاز اجرای این طرح تاکنون ۶۱ هزار نفر از مددجویان استان در قالب غذای گرم و افطاری ساده اطعام شده‌اند و برای این میزان ۱۲ میلیارد و ۵۷۹ میلیون ریال هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان یادآور شد: در راستای اجرای این طرح، آشپزخانه تهیه و پخت غذای نیازمندان و مددجویان زیرپوشش کمیته امداد استان توسط این نهاد در سنندج و تعدادی از شهرستان‌ها راه‌اندازی شده است.
وی اضافه کرد: از طریق این آشپزخانه روزانه در سنندج یک هزار و ۲۰۰ پرس و در سطح استان چهار هزار پرس غذای گرم تهیه و بین نیازمندان توزیع می‌شود و در شهرستان‌هایی نیز که آشپزخانه پخت غذا وجود ندارد بسته‌های غذایی به صورت جیره خشک توزیع خواهد شد.

شیخی‌زاده اظهار داشت: استقبال خیرین و متمکنین جامعه از برنامه‌های کمیته امداد و کمک به نیازمندان به ویژه سرفصل اطعام نیازمندان، همواره مطلوب بوده و این مهم نشان از نوعدوستی مردم استان دارد.

در حال حاضر۷۳ هزار و ۴۹۹ خانوار در قالب ۱۵۳ هزار نفر در کردستان زیرپوشش کمیته‌امداد امام(ره) قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha