۳.۴ تن فرآورده دامی در آذربایجان‌غربی معدوم شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: سه هزار و ۴۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده‌ خام دامی که در ایام ماه مبارک رمضان در استان کشف شده بود، معدوم سازی و از چرخه مصرف خارج شد.

سید امید خلیل زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح تشدید نظارت بر بهداشت فرآورده‌های خام دامی، اظهار داشت: در این ایام، نظارت‌های بهداشتی بر تمامی مراحل تهیه، تولید، توزیع و عرضه  تشدید شده و با  هرگونه تخلف عرضه فرآورده‌های خام دامی غیر بهداشتی در سطح شهر به طور جدی برخورد می شود.

وی افزود: در همین راستا در نیمه اول طرح تشدید نظارت بهداشتی بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی در ایام ماه مبارک رمضان بیش از یک هزار و ۷۰۰ نوبت بازرسی بهداشتی توسط اکیپ‌های نظارت بهداشتی از این مراکز  صورت گرفت.

وی بیان کرد: در نتیجه این تعداد بازرسی بهداشتی، سه هزار و ۴۰۰ کیلوگرم انواع فرآورده غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف کشف، ضبط  معدوم سازی و از چرخه مصرف خارج شد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی تصریح کرد: این اداره کل با قدرت تمام در حوزه‌ وظایف قانونی خود قدم برداشته و در این راستا با متخلفان بهداشتی که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازند، برخورد جدی می کند.

خلیل زاده از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده موارد  غیربهداشتی یا سایر تخلفات در عرضه فرآورده‌های خام دامی، مراتب را با سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان و شبکه های دامپزشکی  اطلاع رسانی کنند تا برخورد قانونی صورت گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =