سینماهای کرمانشاه ۱۶ اردیبهشت بازگشایی می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه با اشاره به تغییر وضعیت رنگ کرونایی شهر کرمانشاه از قرمز به نارنجی گفت: با هماهنگی به عمل آمده، سینماهای این شهر از روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت بازگشایی می‌شود.

«محمدجواد کنجوری» روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن تاکید بر نظارت کامل برای رعایت تمام شیوه نامه‌های بهداشتی در سینماها،  افزود: در حال حاضر بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با توجه به نارنجی شدن وضعیت این شهر، گروه شغلی ۲ مجاز به فعالیت است.

وی به انتقال گروه شغلی سینما به ردیف ۲ نیز اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال ضریب اشغال صندلی در ۲ سینمای کرمانشاه با توجه به وجود ۵۰۰ صندلی، به میزانی هست که احتمال شیوع کرونا وجود نداشته باشد چون فاصله بسیاری میان مخاطبان وجود دارد، خطر خاصی متوجه مردم نیست و سالن سینماها در همین اوضاع کرونایی هر سانس ضدعفونی می‌شوند.

کنجوری اظهار داشت: پس از بازگشایی، فیلم‌های «خورشید»، «لاله»، «هفته‌ای یک بار آدم باش»، «تک خال» و «خون شد» در سینماها اکران می‌شود.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری کرمانشاه تاکید کرد: امروز حال مردم ما اصلاً خوب نیست، روحیه شان بدلیل این بیماری ضعیف شده و مشکلات اقتصادی نیز بر آن دامن زده است، در واقع سینما می‌تواند قدرت و کارایی بسیاری برای ریکاوری روحی و روانی مردم به حالت عادی داشته باشد.

وی یادآور شد: بیماری کرونا شرایط زندگی را بسیار سخت کرده اما مردم ما نیاز دارند که به صورت اجتماعی در جاهای مختلف گرد هم بیایند که سینماها از امن‌ ترین این اماکن هستند.

کنجوری، افزوده شدن ۲ سالن وی آی پی با ظرفیت ۳۶ نفر و کافی شاپ را از اقدامات انجام شده در ایام شیوع کرونا برای توسعه‌ سینماهای کرمانشاه اعلام کرد و افزود: افزایش سرانه صندلی سینمایی در کرمانشاه از مهمترین اهداف موسسه بهمن سبز حوزه هنری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =