اهل سنت خراسان شمالی روز قدس درفضای مجازی فریاد عدالت‌خواهی سر می دهند

بجنورد- ایرنا- علما و روحانیون اهل سنت خراسان شمالی روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: مردم این خطه در روز جهانی قدس به علت شیوع کرونا و احتمال نبود امکان برگزاری راهپیمایی از طریق فضای مجازی یکبار دیگر فریاد عدالت‌خواهی را برای احقاق حق مظلومان فلسطین سرخواهند داد.

در بخشی از این بیانیه با تاکید بر اینکه حمایت از بیت المقدس و روز جهانی قدس تکلیف الهی و وظیفه شرعی است، آمده است: بطور قطع  شیوع ویروس کرونا  مانع از ابراز علاقه و ارادت امت های اسلامی به قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین نخواهد شد.

در این بیانیه تصریح شده است: اعلام روز جهانی قدس در مرداد سال ۱۳۵۸ از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، با هدف یادآوری ظلم و ستم علیه مردم در محاصره و آواره فلسطین برای رهایی از بیش از ۷۰ سال ظلم و تجاوز و جنایت رژیم غاصب صهیونیستی انجام شده است به گونه ای که امام خمینی (ره) با اعلام این روز به عنوان روز جهانی قدس آرزوی صهیونیست و حامیان آن برای تشکیل خاورمیانه بزرگ و اسرائیل از نیل تا فرات را تبدیل به یاس و ناامیدی کرد.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: حملات و جنایات وحشیانه و ضد بشری رژیم کودک کش و غاصب اسراییل علیه مردم مظلوم و ستم دیده فلسطین و کشتار بسیاری از غیر نظامیان، ویران کردن خانه های مردم، سوراخ کردن سینه های کودکان شیرخوار، بمباران مدارس و مساجد و بیمارستان ها، ممانعت از ورود غذا و دارو و دیگر نیازهای اولیه مردم، جهان اسلام را به خشم و اندوه فرو برده و قلب هر انسان مسلمان و آزاده ای را جریحه دار کرده است.

علما و روحانیون اهل سنت استان با بیان اینکه جهان اسلام، قدس را ملک خود می‌دانند که توسط صهیونیست‌ها غصب شده است، افزودند: بر مسلمانان جهان؛ واجب شرعی و دینی است که از بیت المقدس با جان و دل دفاع نموده و قدس شریف را با عملی کردن رهنمودهای مقام معظم رهبری و گسترس اخوت و برادری از چنگال این رژیم غاصب و منحوس خارج کنند.

بیش از ۱۰ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی را ترکمن های اهل سنت تشکل می دهند که در شهرستان های راز و جرگلان، مانه و سملقان و بجنورد سکونت دارند.
                                                                             

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha