۱۶ تخت روانپزشکی به بیمارستان امام خمینی(ره) سقز اهدا شد

سنندج- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۶ تخت روانپزشکی به بیمارستان امام خمینی(ره) سقز اهدا شده است.

به گزارش ایرنا، صدیق جدیدالاسلام روز چهارشنبه در گفت و گوی خبری اظهار داشت: این تخت‌ها به بیمارستان امام خمینی(ره) سقز اهدا شده و این تخت‌ها جایگزین تخت‌های فرسوده آن مرکز می‌‎شود.

وی افزود: این تخت‌ها با پیگیری‌های اداره تجهیزات پزشکی این معاونت و از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به دانشگاه علوم پزشکی استان اهدا شده است‌.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: همچنین در روزهای اخیر از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یک دستگاه اکسیژن ساز کانتینر دار با ظرفیت ۶۰۰ لیتر به بیمارستان توحید سنندج اهدا شد و با نصب این دستگاه ظرفیت تولید اکسیژن در این بیمارستان افزایش یافت.

وی اضافه کرد: همچنین ۲ دستگاه دیالیز به بیمارستان امام حسین بیجار تحویل داده شد که در روزهای آینده این ۲ دستگاه‌ تولید داخلی، راه‌اندازی خواهند شد و جایگزین دستگاه‌های فرسوده این مرکز می‌شوند.

جدیدالاسلام اظهار داشت: بیمارستان امام حسین بیجار ۹ تخت دیالیز فعال دارد و با پیگیری‌های اداره تجهیزات پزشکی این معاونت، این ۲ دستگاه با حمایت از تولید داخلی از طریق وزارتخانه به دانشگاه اهدا شده است.
سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =