۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۱۶
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84318325
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

استاد دانشگاه یزد: اقتدار فلسطین و امنیت منطقه، مدیون شهید سلیمانی است

یزد- ایرنا- استاد دانشگاه یزد گفت: امنیت منطقه ، شکست داعش در عراق و سوریه و علت موفقیت و پیروزی‌های مکرر مردم فلسطین بر غاصبان صهیونیستی مدیون شهید سلیمانی و فداکاری و ایستادگی اوست .

دکتر حسین ابویی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به روز جهانی قدس و اهمیت و نقش شهید سلیمانی در تقویت جبهه مقاومت در منطقه علیه آمریکا و حامیان او اشاره کرد و افزود: این شهید والامقام با ایثار و برنامه‌ریزی خود و همراهی مسلمانان موجب شکست استکبار شد.

وی بیان کرد: باید با برنامه‌های متنوع فرهنگی و بصیرت با استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نگذاریم یاد و خاطره شهدا و جبهه مقاومت و موضوع قدس و فلسطین فراموش شود.

رییس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های یزد اظهار کرد: مسئله قدس مربوط به امت اسلام است و دانشگاهیان و بسیجیان و رسانه‌های گروهی باید بیش از دیگران برای زنده نگه داشتن آن و تبیین نقش شهید سلیمانی بیش از گذشته وظایف خود را انجام دهند.

ابویی گفت: اگر شهید سلیمانی در موضوع مبارزه با داعش در برخی کشورهای اسلامی و در کمک به مردم ستمدیده فلسطین ورود نمی‌کرد کفرجهانی برای ضربه زدن به کل جامعه بشری و دینی دریغ نمی‌کرد بنابراین باید همواره از خدمات شهیدان و مقاومت  قدردانی کنیم.

وی به اهمیت برگزاری جلسات و کرسی‌های آزاداندیشی در فضای مجازی و میزگردها با حضور اساتید حوزه و دانشگاه برای تبیین روز جهانی قدس و نقش شهیذ سلیمانی و جبهه مقاومت اشاره کرد و آمادگی بسیج اساتید دانشگاهای یزد را در راستای اهداف نظام اعلام کرد.              

روز جهانی قدس آخرین جمعه ماه رمضان است که امام خمینی(ره)  در سال ۱۳۵۸ شمسی  برابر رمضان ۱۳۹۹قمری آن را روزی رسمی برای حمایت از مردم فلسطین دانست و از مسلمانان جهان خواست که برای کوتاه کردن دست رژیم صهیونیستی و پشتیبانان آن به هم بپیوندند.

نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس، با حمایت بسیاری از روشنفکران و هنرمندان مواجه شد و امروزه علاوه بر ایران، در کشورهای مختلفی از جهان، راهپیمایی و مراسم روز قدس برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =