۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۴۶
کد خبرنگار: 1827
کد خبر: 84318323
۱ نفر

برچسب‌ها

فرمانده انتظامی: باند سارقان سیم برق در شهرستان انار کرمان متلاشی شد

کرمان - ایرنا - فرمانده انتظامی شهرستان انار در استان کرمان گفت : باند سارقان سیم‌ و شبکه هوایی برق در این شهرستان متلاشی و سرکردگان اصلی دستگیر شدند.

به گزارش ایرنا سرهنگ رضا خلیلی نژاد روز چهارشنبه در تشریح این خبر به رسانه ها گفت: در پی وقوع سرقت‌های متعدد سیم وشبکه هوایی برق  در شهرستان انار و ایجاد جو نا امنی و نارضایتی بین مردم، دستگیری سارقین به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی در این رابطه بیان کرد: علی رغم اینکه سارقان بسیارماهرانه وحرفه ای این‌ عمل را انجام‌ می دادند، خوشبختانه پلیس آگاهی شهرستان توانست، با انجام اقدامات اطلاعاتی، فنی، پلیسی و تلاش چندین ماهه، آنها را  شناسایی و در یک عملیات ضربتی اعضای این باند تبهکار را که از شهرستان های استان سرقت های متعددی انجام داده بودند را دستگیر کند.

سرهنگ خلیلی نژاد تصریح کرد: در تحقیقات فنی پلیس، متهمین  دستگیر شده در اظهارات خود به  سرقت بیش ازچهار هزار متر سیم و شبکه هوایی برق به ارزش  تقریبی پنج میلیارد ریال از سطح استان  اعتراف کردند.

وی افزود: بنا به نظر کارشناسان مربوطه خسارات وارده به شبکه هوایی برق بیش از ۱۵میلیارد ریال برآوردشده است.

 فرمانده انتظامی شهرستان انار خاطرنشان کرد: در بازرسی به عمل آمده از مخفیگاه باند سرقت تعداد قابل توجهی سیم و کابل برق کشف و ضبط گردید که پس از شناسایی تحویل اداره برق شد.

سرهنگ خلیلی نژاد با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی و روانه زندان  شدند، گفت: مخلان نظم و امنیت بدانند فرزندان ملت در نیروی انتظامی از عزمی راسخ در برخورد با آنان برخوردارند و اجازه هنجارشکنی را به هیچ کس نخواهند داد.

شهرستان انار در ۲۱۰کیلومتری شمال کرمان قرار دارد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =