دانشگاهیان برای حضور حداکثری مردم در انتخابات خردادماه وارد صحنه شوند

یزد- ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی مهریز از دانشگاهیان به عنوان افرادی تاثیرگذار در تحولات اجتماعی و سیاسی یاد کرد و از آنها خواست، در کنار سایر مجموعه‌های آموزشی و فرهنگی برای حضور حداکثری مردم در انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای شهر و روستاها در روز۲۸ خرداد ماه آینده تلاش کنند.

به گزارش ایرنا، « محمد صادقی سرچشمه» سه‌شنبه شب در نشست برخط ( آنلاین ) با خبرنگاران شهرستان به اهمیت زمینه‌سازی مشارکت مردم و جوانان در انتخابات پیش رو بر اساس توصیه‌های مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: نقش دانشگاهیان مومن و ولایتمدار در ایجاد زمینه و تبیین اهمیت موضوع بسیار موثر است .

وی ادامه داد: حضور پرشور دانشجویان و استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در انتخابات به دلیل تحولات منطقه ای و دشمنی‌های استکبارجهانی علیه نظام و انقلاب  در جنگ اقتصادی و تبلیغاتی اهمیت زیادی دارد ،با برگزاری نشست‌ها و گفت و گو از طریق فضای مجازی ، موجب تشویق همه مردم در این عرصه شوند .

وی با بیان اینکه انتخابات و مشارکت گسترده مردم در آن موجب تقویت انقلاب و عامل شکست توطئه‌های دشمنان است اظهار کرد: مردم به خصوص دانشگاهیان فداکار و با بصیرت در ۴۲ سال گذشته بارها همبستگی خود را با مسوولان و ولایت‌ففیه نشان دادند .

صادقی سرچشمه بیان کرد: بدون شک در ۲۸ خردادماه امسال باز شاهد اوج اقتدار و همبستگی ملی مردم و مسوولان با مشارکت گسترده در انتخابات خواهیم بود و توطئه‌های اقتصادی و فرهنگی استکبار علیه این ملت و کشور بار دیگر نقش بر آب می‌شود.

این چهره دانشگاهی و یکی از فعالان علمی شهرستان مهریز در ادامه به وضعیت دانشگاه و اقدام‌های آن اشاره کرد و یادآور شد: این واحد دانشگاهی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ آغاز کرد و همواره به دنبال تربیت نیروی انسانی مجرب و توانمندسازی بر اساس نیازهای بخش تولید و صنعت است و کارهای خوبی هم صورت گرفت ولی  کافی نیست و به همت مضاعفی در این مورد نیاز داریم.

صادقی سرچشمه گفت: توجه به آموزش نیروهای کارآمد جزو اهداف مهم دانشگاه  به خصوص در رشته برق و گرایش‌های مرتب با آن در شهرستان است که تاکنون در این خصوص اقدامات خوبی هم صورت گرفت و امسال با توجه به شعار انتخابی سال ۱۴۰۰ از سوی مقام معظم رهبری « تولید، پشتیبانی ها، مانع زداریی ها» در این ارتباط بهتر عمل می‌شود.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی مهریز گفت: باید از انجام امور فرهنگی موازی در منطقه از سوی تشکل‌ها و بخش‌خصوصی به شدت پرهیز شود و همه با هماهنگی هم با اولویت‌بندی نیازها و مطالبات در سایه برنامه‌ریزی مدون و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های منطقه و علاقه‌مندان وظایف خود را انجام دهند.   

صادقی سرچشمه با بیان اینکه در منطقه واحدهای تولیدی و صنعتی مهمی وجود دارد تصربح کرد: دانشگاه آماده  همکاری با این واحدها برای تربیت نیروی انسانی متخصص مورد نیاز آنهاست، امیدواریم در این راستا پیگیری و اقدام لازم به عمل آید. 

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، ۲۸ خردادماه امسال همزمان با سراسر کشور در استان یزد برگزار می‌شود. 

دانشگاه آزاد مهریز در زمینی به وسعت ۱۶ هکتار و فضاهای اداری و آموزشی با ۱۲ هزار مترمربع زیربنا فعالیت دارد و هم اکنون در این شهرستان  سه مرکز آموزش عالی شامل پردیس دانشگاه یزد، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از سه هزار دانشجو فعال است.

هم اینک حدود ۷۰ هزار دانشجو در ۶۸ واحد دانشگاهی و مراکز آموزش عالی استان یزد با توجه به شیوع ویروس کرونا از اوایل اسفندماه ۱۳۹۸ از طریق فضای آموزشی در حال تحصیل هستند. 

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =