۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۳:۰۹
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 84318299
۰ نفر

برچسب‌ها

جدایی یکی از فرماندهان وابسته به امارات در یمن

تهران – ایرنا – فرمانده یکی از گردان های تیپ ششم مورد حمایت امارات در ساحل غربی یمن کناره گیری کرد.

به گزارش بامداد چهارشنبه رسانه های یمنی، شخص جدا شده، فرمانده یکی از گردان های تیپ ششم ریاست جمهوری یمن وابسته به طارق صالح برادر زاده علی عبدالله صالح رئیس جمهور سابق این کشور و مورد حمایت امارات بود.

هنوز جزییات بیشتری از مقصد احتمالی و قصد این فرمانده از جدایی از نیروهای مورد حمایت امارات منتشر نشده است.

در بهمن و مردادماه سال ۹۹ نیز دو گردان کامل از نیروهای مورد حمایت عربستان و امارات به ارتش یمن پیوسته بودند.

جدا شدن نیروهای مورد حمایت سعودی در یمن در حالی صورت می گیرد که برخلاف پیش بینی‌ها و تحلیل‌های نظامی این ائتلاف، با مقاومت سنگین و دور از انتظار نیروهای مردمی، عرصه بر نیروهای عبدربه منصورهادی تنگ شده است و این نیروها با خسارت و تلفات سنگینی  از سوی انصارالله روبرو شده‌اند و مقاومت مردمی یمنی‌ها، در میان ارتش دولت مستعفی و نیروهای تحت امر ائتلاف، شکاف ایجاد کرده‌اند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha