۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۵:۱۰
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 84318275
۰ نفر

برچسب‌ها

درخواست سناتورهای آمریکایی برای کمک به یمن

تهران- ایرنا- گروهی متشکل از سناتورهای جمهوری‌خواه و دموکرات از وزارت خارجه آمریکا درخواست کردند تا کمک‌کنندگان بین‌المللی را برای کاهش بحران انسانی در یمن و جبران کمبود کمک‌های مالی ترغیب کند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، این سناتورها سه شنبه در نامه‌ای به آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا نوشتند: آمریکا حدود ۵۰ هزار نفر یمنی در شرایط شبیه قحطی و پنج میلیون نفر دیگر در وضعی وخیم‌تر زندگی می‌کنند. جمله بین المللی بر خلاف سال ۲۰۱۸ تاکنون نتوانسته است با این چالش مقابله کرده و منابع مالی قوی به منظور جلوگیری از این فاجعه را تامین کند.

در این نامه که توسط کریس مورفی و جین شیهان سناتورهای دموکرات و تاد یانگ و جف موران سناتورهای جمهوری نگاشته شده، آمده است که سازمان ملل متعهد شده بود که در سال ۲۰۲۰ حدود ۳.۴ میلیارد دلار برای این مساله کمک کند اما تاکنون تنها پنجاه درصد آن تامین شده است. امسال نیز فقط ۳۴ درصد تعهدات مالی تامین شده است.

این سناتورها با اشاره به اینکه سوئیس و سوئد خواستار برگزاری کنفرانس دیگری برای کمک به یمن شده‌اند، از بلینکن خواستند تا تامین کنندگان مالی بزرگ را برای تحقیق این امر ترغیب کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =