۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۸:۰۷
کد خبرنگار: 1449
کد خبر: 84318265
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فرماندار: رنگ کرونایی ملایر نارنجی شد

همدان- ایرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ویژه ملایر گفت: پس از حدود چهار هفته این شهرستان از وضعیت قرمز کرونا خارج و وارد شرایط نارنجی شد.

به گزارش ایرنا، «قدرت الله ولدی» شامگاه سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با نارنجی شدن ملایر، مشاغل گروه ۲ در کنار مشاغل گروه یک با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

وی همدلی و همراهی اصناف، کسبه و بازاریان و مردم این شهرستان را در اجرای محدودیت‌های جدید کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و خروج از شرایط قرمز را قابل تقدیر دانست و افزود: نارنجی شدن وضعیت این شهرستان به معنای اتمام کرونا نیست، بلکه همچنان ملایر در شرایط خطرناک است.

فرماندار ویژه ملایر بیان کرد: بی‌تردید مقابله با ویروس کرونا و مدیریت این بیماری، جز با مشارکت و همراهی آحاد مردم این شهرستان و همکاری همه جانبه اصناف، بازاریان و دستگاه‌های اجرایی ملایر امکان‌پذیر نبود.

ولدی ادامه داد: با خروج ملایر از وضعیت قرمز و قرار گرفتن در شرایط نارنجی، مشاغل گروه ۲ از روز  /چهارشنبه/ ۱۵ اردیبهشت در کنار مشاغل گروه یک و بر اساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند و ساعت فعالیت اصناف، کسبه و بازاریان گروه یک و ۲ تا ساعت ۲۱ شب است.

وی گفت: صاحبان و متصدیان برخی واحدهای صنفی نیز طبق سال‌های گذشته و بر اساس قانون، ملزم به رعایت و اجرای برخی موارد در راستای حفظ حرمت ماه مبارک رمضان هستند.

فرماندار ویژه ملایر با تاکید بر اینکه مشاغل گروه سه و چهار نیز طبق مصوبات ستاد ملی کرونا در شهرهای نارنجی، همچنان تعطیل هستند افزود: این وضعیت همچنان شکننده است و نباید با بی‌توجهی و عادی‌انگاری کرونا، دوباره وارد وضعیت قرمز شویم.

ولدی تاکید کرد: از اصناف، کسبه و بازاریان و مردم این شهرستان تقاضا داریم با استمرار این روند همدلانه در اجرای محدودیت‌های کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، زدن ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، با ستاد مقابله با کرونا همراهی لازم را داشته باشند تا بتوانیم با موفقیت از شرایط کنونی عبور کنیم.

وی با بیان اینکه اصناف، کسبه و بازاریان حدود چهار هفته با صبوری محدودیت‌های جدید کرونا را رعایت کردند یادآور شد: محدودیت‌های تردد شبانه از ساعت ۲۲ شب تا سه بامداد همچنان تداوم دارد و مردم باید نسبت به رعایت این محدودیت‌های تردد شبانه الزام داشته باشند.

ولدی ادامه داد: تیم‌های نظارت و بازرسی ستاد مقابله با کرونا در این شهرستان، همچنان به‌طور مستمر و با قاطعیت بر حسن اجرای شیوه‌نامه و دستورالعمل‌های بهداشتی نظارت دارند و با هرگونه تخلف و بی‌توجهی به محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی برخورد می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =