بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی از ۱۳۰۰ نفر گذشت

ارومیه- ایرنا- رییس کارگروه اطلاع رسانی ستاد دانشگاهی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی گفت: در حالی که بستری شدگان سندرم حاد تنفسی در استان طی ۲ روز گذشته به کمتر از هزار و ۳۰۰ نفر کاهش یافته بود، طی ۲۴ ساعت گذشته به هزار و ۳۰۸ نفر رسید.

دکتر علی‌احمد آقاپور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد ۱۴ نفر بیشتر از روز گذشته بوده که نشان دهنده ایجاد فشار بسیار بیشتر به کادر درمانی در آذربایجان غربی است.

وی اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته یکهزار و ۳۹ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا و ۲۴۰ نفر از آنان در مراکز درمانی بستری شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: از کل بستری شدگان ۲۴ ساعت گذشته ۹۴ نفر مربوط به ارومیه بوده که نشان دهنده وضعیت بسیار نامناسب در مرکز استان است.

آقازاده از بستری بودن ۲۴۵ نفر از بیماران کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه مراکز درمانی آذربایجان غربی خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۵۵ نفر با استفاده از ونتیلاتور تنفس می کنند.

وی با اشاره به فوت ۱۶ نفر طی ۲۴ ساعت گذشته بر اثر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در آذربایجان غربی گفت: با اضافه شدن این تعداد، کل فوتی ها به چهار هزار و ۲۶۰ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۵۶ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =