فرماندار: حال عمومی مبتلایان به کرونای هندی در شوط مساعد است

ارومیه- ایرنا- فرماندار شوط در آذربایجان غربی با اشاره به ابتلای چند نفر از کارگران هندی در این شهرستان به کرونای جهش یافته هندی گفت: حال عمومی مبتلایان به این ویروس مساعد است و در یکی از مکان های مجزا در قرنطینه به سر می برند.

حسن عبدالهی روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی ۱۰ روز گذشته کارکنان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان در راستای اقدامات پیشگیرانه متوجه شدند، در یکی از کارخانه‌های این شهرستان موارد مشکوک به ویروس کرونا در تعدادی از کارگران هندی که در این واحد تولیدی مشغول فعالیت هستند، مشاهده شده است.

وی افزود: بلافاصله تمامی نیروهای این کارخانه مورد آزمایش قرار گرفته و مشخص شد، هفت نفر از پرسنل این کارخانه به ویروس کرونا مبتلا شده اند که تست های گرفته شده جهت انجام آزمایشات  به تهران ارسال شد که بعد از مراحل آزمایش مشخص شد این نوع ویروس از نوع متاسیون هیبرید هندی و کالیفرنیایی است.

فرماندار شوط ادامه داد: از زمان انجام آزمایشات و تست های بالینی و کرونا، کارخانه مذکور توسط عوامل بهداشت و درمان و نیروی انتظامی قرنطینه شد.

وی با بیان اینکه از تعداد مبتلایان، ۲ نفر ایرانی و پنج نفر هندی هستند افزود: این کارگران هندی در مورخه‌های ۲۸ و ۳۰ فروردین بعد از انجام تست های بالینی و PCR کرونا در فرودگاه های بین المللی امام خمینی (ره) و دهلی نو، امارات و امام خمینی (ره) در ۲ مرحله وارد کشور شده بودند.

عبدالهی اضافه کرد: از هفتم اردیبهشت نیز پرسنل ایرانی این کارخانه به تعداد ۲۲ نفر در یک مکان و ۷ نفر از مبتلایان به ویروس جهش یافته در مکان دیگری در قرنطینه بسر می برند که حال عمومی آنها مساعد است و نیازی به  بستری شدن در بیمارستان ندارند.

وی با اشاره به این‌که کارخانه مذکور تا اطلاع ثانوی پلمب خواهد بود افزود: این واحد هر روز مورد ارزیابی بهداشتی قرار می گیرد و تمام موارد تحت کنترل دقیق است از اینرو مردم نگران نباشند و تمامی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

شهرستان شوط یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است که هم اکنون در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha