شهرستان‌های با وضع قرمز کرونایی در آذربایجان‌غربی به ۸ شهر کاهش یافت

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: طبق اعلام وزارت بهداشت، از ۱۷ شهرستان این استان، هشت شهر در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد که ۶ مورد کمتر از هفته گذشته است.

علی مصطفوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ارومیه به همراه ماکو، سلماس، چایپاره و خوی در شمال و همچنین میاندوآب، مهاباد و اشنویه، در جنوب استان وضعیت قرمز کرونایی دارند.

وی اضافه کرد: شهرهای شاهین‌دژ، پلدشت، بوکان، نقده، شوط، چالدران، تکاب، پیرانشهر و سردشت در آذربایجان غربی وضعیت نارنجی کرونایی دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اعلام هشدار جدی نسبت به ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی اظهار کرد: استفاده از ماسک و پرهیز از تجمع به ویژه اجتناب از سفرهای غیرضروری در شهرهای نارنجی و قرمز از جمله مهمترین اقداماتی است که باید رعایت شود.

وی افزود: فرمانداران و مدیران دستگاه های مرتبط نیز نسبت به اجرای محدودیت های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا متناسب با وضعیت شهرها از جمله دورکاری ادارات، ترددهای شبانه و فعالیت صنوف اهتمام ویژه داشته باشند.

به گزارش ایرنا، تاکنون نزدیک بیش از ۱۵۵ هزار نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده و حدود چهارهزار و ۱۰۰  نفر نیز جان خود را بر اثر بیماری کووید ۱۹ از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =