فعال مذهبی ترکیه: امنیت فلسطین امنیت همه جغرافیای اسلام است

قم-ایرنا- فعال مذهبی و رسانه ای اهل کشور ترکیه، امنیت فلسطین را امنیت ترکیه، ایران، سوریه، عربستان، عراق و همه جغرافیای اسلام دانست و گفت: امنیت همه جغرافیای اسلام برابر با امنیت فلسطین است.

قدیر آکاراس عصر سه شنبه در دومین کنگره بین المللی قدس شریف در قم، افزود: دلیل واقعی ناامنی منطقه، فقر در آن، وجود درگیری های مختلف بین نژادها و فرقه ها در منطقه و حتی گاهی اوقات وقوع جنگ در آن و وجود غده اسرائیل در منطقه است.

وی ادامه داد: در جنگ جهانی دوم هم غالبان و هم مغلوبان تلاش کردند اهداف و محاسبات زیادی در مورد خاورمیانه و جغرافیای اسلام انجام دهند تا آن را تحت سلطه و سلطنت خود در بیاورند.

فعال مذهبی اهل ترکیه اظهار داشت: در همین راستا رژیم‌صهیونیستی را در این منطقه وارد کرده و همچون خنجری به قلب مسلمانان فرود آوردند و علت اصلی و اساسی همه مشکلات از آن روز تا به امروز اسرائیل است.

وی عنوان کرد: اسرائیل که روزی شعار نیل تا فرات سر می داد امروز برای حفظ خود مجبور شده دیوارهای بتنی دور خود بکشد.

وی خاطرنشان کرد: در مقابل فلسطینیان که زمانی با سنگ و چوب مقابل تانک ها مقاومت می‌کردند، امروز موشک به دست دارند و مردم فلسطین و جبهه مقاومت محاسبات اسرائیل را به هم ریخته و قدرت را به دست گرفته اند که این نشانه بیداری اسلامی، اتحاد و مقاومت مسلمانان و نابودی اسرائیل است.

آکاراس اظهار داشت: به مناسبت روز بین المللی قدس در کل جهان اسلام، همه قلب ها در جبهه مقاومت قرار گرفته و به بیت المقدس و فلسطین روی آورده است؛ لذا پرچم شکوهمند مقاومت را به سراسر جهان حمل می‌کنند و قاطعانه به آن امیدوار هستند.

وی با اشاره به سخن امام خمینی(ره) در مورد اسرائیل که فرمود «اسرائیل مثل غده سرطانی است»، ادامه داد: این غده کل بدن یعنی امت اسلامی را در بر گرفته و نابود می‌کند و باید هر چه زودتر از این بدن یعنی از منطقه ریشه کن شود و اگر این آلودگی برطرف نشود هیچ چیزی به درستی پیش نخواهد رفت.

آکاراس با بیان این که در راستای مبارزه با اسرائیل، از آغاز تولد جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی(ره) روز قدس را نام گذاری کردند و از آن روز تاکنون آیت الله خامنه ای این راه را ادامه دادند، بیان داشت: جبهه مقاومت به خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس نیز با این اندیشه آرمان فلسطین را از همه آرمان ها برتر دانسته و در اولویت قرار داده اند.

وی خاطرنشان کرد: از خداوند متعال می خواهم در این ماه مبارک رمضان، آزادی قدس را برای مسلمانان به ارمغان بیاورد و آرزو دارم روزی پرچم اسلام و آزادی بر فلسطین حاکم شود و مسلمانان بتوانند در قدس نماز بگذارند.

دومین کنگره بین المللی قدس شریف ساعتی پیش آغاز شد و به مدت دو روز با سخنرانی ۳۰  شخصیت علمی و فرهنگی از کشورهای ایران، فلسطین، مالزی، هند، افغانستان، پاکستان، فرانسه، آرژانتین، عراق، ترکیه، شیلی، امارات، لبنان، سوریه، انگلیس، کانادا و تونس ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =