کارکنان نیروی انتظامی سبزوار حامی ۲۸۹ کودک یتیم شدند

سبزوار- ایرنا- فرمانده انتظامی سبزوار گفت: همزمان با ایام ماه مبارک رمضان و شب‌های لیالی قدر، کارکنان نیروی انتظامی این شهرستان حامی ۲۸۹ کودک یتیم شدند.

سرهنگ حسین بیات مختاری  روز سه شنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: کارکنان پلیس سبزوار در راستای اجرای طرح " اکرام  ایتام" با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) سرپرستی از  ۲۸۹ کودک یتیم را بر عهده گرفتند.

وی با اشاره به این اقدام خداپسندانه اضافه کرد: خداوند متعال رسیدگی به امور مادی و معنوی ایتام را پس از احسان به والدین و نزدیکان و محبت به آنان یک ارزش و معیار برای تکامل انسان معرفی کرده است،

فرمانده انتظامی سبزوار گفت: منابع مالی این گونه فعالیت‌های خداپسندانه از وجوه شخصی کارکنان پلیس تامین و به  یاری خدا در طول سال جاری به صورت مستمر اهدا خواهد شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سبزوار نیز گفت: خیران و نیکوکاران با بهره گیری از فرصت ماه پر فضیلت رمضان و شب‌های قدر به کمک ایتام و مشمولان طرح محسنین بشتابند.

محمد داورزنی افزود: در مجموع هزار و ۴۸۰ کودک یتیم و مشمول طرح محسنین در شهرستان سبزوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که با وجود حمایت سه هزار و ۱۵۰ حامی از این کودکان همچنان ۴۰۰ نفر آنها بدون حامی هستند.

وی با بیان این که نیکوکاران برای کمک به یتیمان زیرپوشش کمیته امداد می توانند به سایت ekram.emdad.ir یا به اداره کمیته امداد شهرستان مراجعه نمایند ادامه داد: سال گذشته حامیان، ۱۵ میلیارد ریال به یتیمان و مشمولان طرح محسنین در شهرستان سبزوار کمک کردند.

۲۴ هزار نفر از جمعیت شهرستان ۳۰۶ هزار نفری سبزوار در قالب ۱۲ هزار و ۵۰۰ خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha