راه‌های خراسان جنوبی لغزنده است

بیرجند - ایرنا - رییس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: راه‌های این استان براثر بارندگی لغزنده است و برخی آبنماها نیز دچار آبگرفتگی شده لذا رانندگان با احتیاط رانندگی کنند.

سرهنگ علیرضا رضایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محور عشق‌آباد به تپه طاق طبس به علت طغیان رودخانه و سیلاب مسدود شده است و در محور فردوس - بشرویه حوالی شهید زارع نیز به دلیل آب در آبنما و سطح راه، تردد به کندی انجام می‌شود.

وی بیان کرد: همچنین در محورهای مواصلاتی شهرستان‌های خوسف، بیرجند، درمیان، زیرکوه، قاینات، بشرویه، فردوس، سرایان، سربیشه و نهبندان گزارش بارندگی و لغزندگی راه‌ها را داریم و برخی آبنماها دچار آبگرفتگی شده‌ که باید رانندگان با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

رییس پلیس راه خراسان جنوبی اظهار داشت: آبنماها در برخی محورهای روستایی استان نیز دچار آبگرفتگی شده‌ است و تردد به کندی انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه رانندگان با احتیاط و سرعت مطمئنه حرکت و فاصله طولی را رعایت کنند گفت: با توجه به هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر نزولات جوی، احتمال آبگرفتگی معابر شهری و روستایی و طغیان رودخانه‌ها در استان خراسان جنوبی، رانندگان هنگام تردد در مسیر سیلاب‌ها و آبنمای جاده‌ها احتیاط کنند و دستورات پلیس مبنی بر بسته بودن برخی راه‌ها را جدی بگیرند.

سامانه بارشی که اواخر هفته گذشته در خراسان جنوبی فعال شد، از ۲ روز قبل شدت گرفت و بارش رگباری باران در برخی مناطق شهری و روستایی استان علاوه بر خوشحالی مردم، باعث جاری شدن روان‌آب و آبگرفتگی معابر شده است.

اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی روز گذشته درباره استقرار و تشدید فعالیت توده هوای ناپایدار جوی در این استان از صبح امروز تا عصر فردا - چهارشنبه - هشدار سطح نارنجی (آمادگی) صادر کرد و ۱۳۲ تیم امدادی و عملیاتی از روز جمعه گذشته تا فردا در سراسر استان آماده‌باش هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =