کرونا جان ۱۰ نفر دیگر را در استان همدان گرفت

همدان- ایرنا- سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت که با فوت ۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته آمار متوفیان این استان از ابتدای شیوع این ویروس تاکنون به یک هزار و ۹۷۹ نفر رسیده است.

دکتر «محمد طاهری» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۵۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته در استان همدان به کرونا مبتلا شدند که در مجموع بیماران سرپایی مثبت به ۳۸ هزار و ۵۴۷ نفر و بیماران بستری مثبت به ۱۵ هزار و ۵۸۵ نفر رسید.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار کرد: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌های این استان با علائم تنفسی مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۸۸۸ مورد بود که ۲۰۳ نفر از مراجعان به بیمارستان ها در بخش عادی بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اضافه کرد: در عین حال هم اینک ۲۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بخش آی.سی.یو مراکز درمانی این استان بستری هستند و وضعیت جسمی ۶۳ بیمار وخیم گزارش شده است.

دکتر طاهری درباره آخرین وضعیت بیماران کرونایی در شهرستان‌های استان همدان نیز گفت: شمار بیماران کرونایی بستری(از ابتدای همه گیری ویروس کرونا تاکنون) در بیمارستان‌های اسدآباد ۶۶۱ ، بهار ۸۶۰، تویسرکان ۹۴۰، رزن ۶۷۷، درگزین ۲۵۴، فامنین ۲۸۷ و کبودراهنگ ۹۳۳ نفر است.

وی افزود: همچنین تاکنون ۲ هزار و ۸۱۲ نفر در ملایر، ۲ هزار و ۵۲ نفر در نهاوند و پنج هزار و ۷۳۱ نفر نیز در شهرستان همدان به این ویروس مبتلا و بستری شده اند.

ثبت نام بیش از ۲ هزار نفر برای تزریق واکسن کرونا 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: مرحله سوم تزریق واکسن ایرانی کرونا با تلاش انستیتو فینلای کشور کوبا و انستیتو پاستور ایران هم اینک در معاونت بهداشتی  همدان در حال انجام است.

دکتر طاهری با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا داوطلبانه است اضافه کرد: تاکنون بیش از ۲ هزار نفر در این طرح ثبت نام کردند و به ۵۰۰ نفر واکسن تزریق شده است

به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۶ هزار دوز واکسن در استان همدان تزریق شده است همچنین از نظر رنگ بندی شهرستان تویسرکان در وضعیت زرد و مابقی شهرستان های استان همدان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =