۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۵۲
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84318012
۲ نفر

برچسب‌ها

عملیات ساخت بزرگترین پارک جنگلی غرب کشور در مریوان آغاز شد

سنندج- ایرنا- کلنگ احداث بزرگترین پارک جنگلی غرب کشور "فه‌یله قوس" در شهرستان مریوان در زمینی به مساحت ۳۳۰ هکتار به زمین زده شد.

شهردار مریوان روز سه شنبه در حاشیه کلنگ‌زنی این پارک جنگلی و گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پروژه احداث پارک جنگلی "فه‌یله قوس" که یکی از بزرگترین و شاخص ترین پروژه های غرب کشور است کلنگ آن در زمینی به مساحت ۳۳۰ هکتار با حضور نماینده مجلس و مسوولان شهرستانی به زمین زده شد.

آراس قاسمی پور افزود: از پاییز سال ۱۳۹۹ ایجاد این پارک در دستور کار قرار گرفت و باتوجه به اینکه این پارک جنگلی در حریم شهر بود با مکاتبات انجام شده با منابع طبیعی استان کردستان موفق شدیم مجوز احداث این پارک را دریافت کنیم.

وی یادآور شد: باتوجه به اینکه این پارک جنگلی مشرف به مرز بین المللی باشماق مریوان و دریاچه زیبای زریوار و همچنین مشرف بر روستاهای تاریخی شهرستان است ظرفیت بسیار خوبی در بحث گردشگری داخلی و خارجی، تفریحی و ورزشی دارد و در رونق این بخش ها می تواند بسیار تاثیرگذار واقع شود.

شهردار مریوان با بیان اینکه در این شهر کمبود فضای سبز وجود دارد گفت: با افتتاح این پارک فضای سبز شهر مریوان ۲ برابر می شود و به حد استاندار جهانی و کشور خواهد رسید و یکی از برنامه های مهم شهرداری هم در این راستا بود که بتوانیم سرانه فضای سبز را توسعه دهیم.

وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه در بام این پارک جنگلی فضای باز و صاف و همواری وجود دارد ظرفیت پذیرش ۲۰ هزار نفر را دارد که به طور همزمان به لحاظ تفریحی بتوانند از آن استفاده کنند.

قاسمی پور ادامه داد: باتوجه به اینکه در سال های گذشته ورزش پاراگلایدر در شهرستان مریوان رونق پیدا کرده است این پارک جنگلی ظرفیت بسیار خوبی برای این ورزش دارد و می تواند به عنوان قطب این ورزش در سطح استان و کشور مطرح باشد.

وی اضافه کرد: این پارک جنگلی همچنین در آینده ای نزدیک ظرفیت ایجاد یک تله کابین را دارد و سرمایه گذاران می توانند در این زمینه نیز سرمایه گذاری خوبی داشته باشند.

شهردار مریوان افزود: اعتبار احداث این پارک طبق برآوردهای کارشناسی شده ۶۰۰ میلیارد ریال است که در حال حاضر با ۵۰ میلیارد ریال احداث فاز اول آن را آغاز کردیم و تا سه ماه آینده تقدیم شهروندان می شود و امیدواریم با حمایت های نماینده مجلس و مسوولان استانی و شهرستان با تخصیص اعتبارات لازم فازهای بعدی آن نیز احداث شود.

وی ضمن تقدیر و تشکر از حمایت ها و کمک های نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: احداث این پارک که یکی از پروژه های شاخص غرب کشور است می تواند باعث رونق و شکوفایی شهر مریوان شود و در این راستا حمایت نماینده مجلس و سایر مسوولان را می طلبد.

شهرستان مریوان با بیش از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۳۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =