انتخابات پرشور از نقاط درخشان جمهوری اسلامی ایران است

مشهد- ایرنا- عضو سه دوره شورای اسلامی شهر مشهد و رییس اسبق شورای عالی استانها گفت: انتخابات پرشور از نقاط درخشان نظام جمهوری اسلامی ایران است و همه باید در راستای پرشور برگزار شدن انتخابات تلاش کنند.

غلامرضا بصیری‌پور روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری در خصوص انتخابات ۱۴۰۰ افزود: سخنان مقام معظم رهبری در ارتباط با برگزاری انتخابات پرشور، فصل‌الخطاب است و همه افراد جامعه به ویژه سیاسیون باید در راستای تحقق منویات رهبری تلاش کنند.
وی اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در ۴۰ سال گذشته، بیش از ۴۰ انتخابات در کشور برگزار شده که در تمامی این انتخابات، برخی همسو با دشمنان نظام و یا از روی نادانی سعی در دلسرد کردن مردم داشته اند و سعی کرده اند حضور کمرنگی در انتخابات داشته باشند.
رییس هیات مدیره بنیاد خیرین جامعه‌المصطفی گفت: در جامعه اسلامی هر رای ارزش خاص خود را دارد و هر یک رای به خودی خود به تحکیم پایه‌های نظام کمک می‌کند.
بصیری‌پور افزود: انتخابات، نماد مردم سالاری دینی است و انتخابات پرشور در کشور منجر به افزایش قدرت نظام در عرصه بین‌المللی می‌شود لذا ناامیدی و دلسرد کردن مردم ظلم به نظام و انقلاب است.
وی اضافه کرد: البته برگزاری انتخابات پرشور الزاماتی نیز دارد و مسوولان نظام باید در این جهت حرکت کنند، شفافیت و جلب اعتماد مردم از مهمترین الزامات برگزاری انتخاباتی پرشور است.
رییس هیات مدیره شورای عالی خانه خیرین خراسان رضوی گفت: فشارهای اقتصادی در جامعه وجود دارد اما ملت ایران نشان دادند در سخت‌ترین شرایط نیز پای نظام و انقلاب هستند و در انتخابات ۱۴۰۰ نیز حضوری پرشور خواهند داشت.
بصیری‌پور با اشاره به برخی حرکات تخریبی در جریان انتخابات افزود: رقابت سالم در جریان انتخابات باید جایگزین تخریب شود و با حرکات نامناسب نباید اعتماد مردم را خدشه‌دار کرد.
وی با تاکید بر پرهیز داوطلبان از دادن وعده‌های فریبنده به مردم تصریح کرد: هیاتهای اجرایی و نظارت بر انتخابات نیز نباید با ردصلاحیت‌های گسترده منجر به پاشیدن بذر ناامیدی در جامعه شوند.
این فعال سیاسی و اجتماعی گفت: رد صلاحیت‌ها نباید سلیقه‌ای و تنها به واسطه یک و یا چند سخنرانی و اظهار نظرات داوطلبان باشد، هرچه تعداد نامزدهای انتخاباتی بیشتر باشد چون رقابت انتخاباتی پرشورتر خواهد بود.
بر اساس اعلام استانداری خراسان رضوی از مجموع هزار و ۶۲ داوطلب ثبت نام شده فرایند انتخابات شوراهای شهری شهرستان مشهد صلاحیت ۱۶۱ نفر معادل ۱۵ درصد در هیات اجرایی شهرستان رد شده است که این تعداد مربوط به سه شهر مشهد، ملک آباد و رضویه است. همچنین مجموع داوطلبان انصرافی و ردصلاحیت شده در شهرستان مشهد ۲۴۳ نفر است.

شهرستان مشهد با سه شهر مشهد، رضویه و ملک آباد حدود ۴۰۰ روستا و ۳.۵ میلیون نفر جمعیت دارد.

انتخابات ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی شهر و روستا، روز جمعه ۲۸ خردادماه امسال همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha