دمای هوا در شمال آذربایجان‌غربی کاهش می‌یابد

ارومیه-ایرنا- کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: دمای بیشینه مناطق شمالی استان با ورود امواج بارشی، روز چهارشنبه سه تا هفت درجه کاهش می یابد و سایر نقاط تغییر محسوسی ندارد.

یاسر اشتاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با ورود امواج بارشی به استان از روز چهارشنبه سرعت وزش باد در اثر این امواج افزایش می یابد و در نیمه جنوبی وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ارومیه دمایی بین هشت تا ۲۲ درجه سانتی گراد بالای صفر داشت و شهرستان تکاب با مثبت ۲ درجه سانتی گراد خنک ترین شهر و پلدشت با ۲۶ درجه سانتی گراد گرم ترین شهر بود.

کارشناس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: هشداری نیز درخصوص اتراق نداشتن در حواشی رودخانه ها و مسیل ها صادر شده و لازم است شهروندان تدابیر لازم در مستحکم سازی سازه های ساختمانی را رعایت کرده و بکار گیرند.

وی افزود: کشاورزان نیز در سم پاشی مزارع در پایان هفته جاری با توجه به پیش بینی بارش باران لازم است تا موارد و تدابیر لازم را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی دارای ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که از این میزان ۶ میلیون تن محصول سالانه تولید می شود و لازم است تا پیش بینی های هواشناسی در روند کاشت، داشت و برداشت لحاظ شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =