حرم سید الکریم میزبان عزاداران امیرالمومینن (ع)

شهرری - ایرنا - همزمان با شب بیست و یکم ماه رمضان و شهادت اولین پیشوای شیعیان، مردم مومن و روزه‌دار با حضور در حرم سید الکریم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای مولی الموحدین امیرالمومنین (ع) عزاداری کردند.

به گزارش ایرنا، حرم مطهر حضرت عبدالعظیم (ع) در شب شهادت مولای متقیان امام علی (ع) رنگ و بوی دیگری داشت، عاشقان و شیفتگان فاتح خیبر از جای جای تهران به قبله پایتخت آمده بودند تا در کنار برگزاری مراسم احیای دومین شب قدر برای پیشوا و مولای خود اقامه عزا کنند.

در این شب نورانی، صحن ها و رواق ها شاهد حضور دلدادگان و شیفتگان پرچم دار قسط و عدل بود که دست نیاز به درگاه بی کران رحمت حق برداشته و برای شفای بیماران، رهایی جهانیان از ویروس کرونا و تعجیل در ظهور حضرت ولیعصر (عج) دعا کردند.

عاشقان اهل بیت و مومنان خود را به کربلای ایران رسانده بودند تا در جوار مرقد شریف حضرت عبدالعظیم (ع) و امامزادگان مجاور ایشان، بخشش گناهان خویش را از پروردگار عالمیان طلب کنند.

این مراسم با قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط مجتبی محمد بیگی و مناجات حضرت علی (ع) در مسجد کوفه، مرثیه سرایی حسن شالبافان آغاز و با سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت الاسلام  سید حمید میرباقری ادامه یافت و زائران حاضر در بارگاه ملکوتی حضرت عبدالعظیم (ع) در این شب روحانی غرق دعا و مناجات شدند.

حجت الاسلام سید حمید میرباقری در این مراسم پر فیض گفت: بر اساس محاسبه ظاهری، شب قدر از عمر کامل یک انسان فراتر و بیشتر است؛ پس باید قدر این شب را دانست و غافل نبود و در روایات توصیه شده که شایسته است انسان تا طلوع آفتاب بیدار باشد و خود این بیداری موضوعیت دارد.

وی اظهار داشت: یکی از ارکان مهم در شب قدر امید داشتن به رحمت الهی است؛ مبادا انسان با یأس و ناامیدی این شب را بگذراند، زیرا در این شب نورانی خداوند تمام گناهان را می‌بخشد. از این رو انسان در طول زندگی خود نیز لحظه ای نباید ناامید از فضل الهی باشد و باید همواره به رحمت و فضل خداوند امیدوار و در مسیر رستگاری گام بردارد.

حجت الاسلام میرباقری اضافه کرد: شرط قبولی توبه تحول و تغییر است؛ انسان تا تحول را در خود ایجاد نکند و تصمیم بر این امر نداشته باشد توبه او قبول نمی گردد؛ بندگان باید همیشه در زندگی خود به دنبال رفع مشکلات معنوی باشند.

این استاد حوزه های  علمیه خاطرنشان کرد: طبق آیات الهی تمام گرفتاری ها در زندگی متأثر از اعمال و رفتار ماست؛ امشب باید بررسی کنیم که گرفتاری ها و مصیبت های ما از کجا نشأت می گیرد؛ امشب شب تحول است که باید به این موضوع بیندیشیم و در صدد اصلاح خود باشیم.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: امروز مصیبت بزرگ ما شیعیان غفلت از مقوله ظهور است که اگر به این امر توجه داشته باشیم، زندگی ما به گونه دیگری رقم می خورد؛ لذا امشب باید بزرگترین دعای ما تعجیل در فرج حضرت صاحب الزمان(ع) باشد.

حجت الاسلام میرباقری یادآور شد: در زندگی ما خیلی از مشکلات با دعای امام زمان (عج) حل می شود ولی ما از آن غافل هستیم و به آن توجه نداریم، یکی از موارد مهمی که در روایات در خصوص دعا برای فرج آمده اینکه نفس دعا برای تعجیل در ظهور حضرت صاحب الزمان (عج) برطرف کننده مشکلات است.

این ویژه برنامه از شبکه پنج سیما، رادیو تهران به صورت زنده و مستقیم پخش شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =