۱۰ ورزشکار آذربایجان‌غربی به اردوی تیم‌های ملی دعوت شدند

ارومیه- ایرنا- ۱۰ ورزشکار از آذربایجان‌غربی به اردوی تیم‌های ملی کشتی ناشنوایان و وزنه‌برداری نوجوانان کشور دعوت شدند.

رییس هیات ورزش های ناشنوایان آذربایجان‌غربی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: سه ورزشکار استان جهت حضور در سومین مرحله اردوی ارزیابی و انتخابی تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان و فرنگی جهت اعزام به مسابقات قهرمانی جهان کشتی ناشنوایان ٢٠٢١ دعوت شدند.

عبدالسلام معروفی افزود: "علی شکیبازاده" نایب قهرمان جهان و قهرمان چندین دوره مسابقات کشوری از ارومیه، "حسین سیفلو" قهرمان و دارنده چندین مدال طلای ایران از خوی و "شهاب رحیمی" دارنده چند مدال رنگارنگ نقره و برنز ایران از بوکان، دعوت شدگان به این اردوها هستند.

وی با اشاره به اینکه هر سه ورزشکار شایسته استانی با افتخار تمام در مرحله های اول و دوم توانستند نظر مساعد کمیته انتخابی و مربیان تیم های ملی را جلب کرده و به اردوی سوم دعوت شدند، اظهار کرد: قهرمانان شایسته و ارزشمندی در حوزه کشتی ناشنوایان استان فعال هستند که در صورت توجه و حمایت بیشتر می توانند مدال های رنگین بیشتری برای کشور و استان کسب کنند.

رییس هیات وزنه‌برداری آذربایجان‌غربی هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هفت ورزشکار از استان به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شدند.

شاهرخ پیری گفت: "محمد چاپاش"، "شایان احمدنژاد"، "عرفان زینالی"، "سام علیزاده"، "شایان چاپاش"، "آریا تایتی" و "امیررضا رشیدی" نفرات دعوت شده از استان هستند که قرار است از ۱۸‌ اردیبهشت‌ماه در اردوی تیم ملی حضور پیدا کنند.

رشد و پیشرفت ورزش استان آذربایجان‌غربی در چند سال گذشته و عملکرد قابل قبول ورزشکاران استان محسوس بوده و همواره در اردو تیم‌های ملی رشته‌های مختلف حضور داشته‌اند.

این استان خردادماه امسال، قرار است میزبان مسابقات بین‌المللی تنیس باشد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha