فرماندار: محدودیت‌های کرونایی در روانسر اعمال می‌شود

کرمانشاه - ایرنا - فرماندار روانسر گفت: با توجه به قرمز شدن وضعیت از لحاظ شیوع کرونا، محدودیت‌های متناسب با این وضعیت در این شهرستان اعمال می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سعدی مصطفی زاده روز سه‌شنبه در نشست ستاد کرونا افزود: در اجرای کامل این طرح باید تمام دستگاه‌های اجرایی احساس مسوولیت کرده و وظایف خود را به درستی عملیاتی کنند تا اهداف طرح که کنترل ویروس کروناست به درستی محقق شود.

وی تاکید کرد: در این محدودیت ها فعالیت زبانسراها، آموزشگاه های فنی و حرفه ای ها، کتابخانه ها، استخرهای سرپوشیده، آرایشگاه های زنانه و سالن های زیبایی، باشگاه های ورزشی و ورزش های پربرخورد، برگزاری نمازهای جمعه، آزمون های حضوری، آیین های اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و فعالیت کافه ها، قهوه خانه ها، چایخانه ها و قلیانسراها در روانسر ممنوع است.

فرماندار روانسر ادامه داد: در شهرهای قرمز خودروها با پلاک بومی حق خروج از شهر را ندارند و همچنین دیگر وسایل نقلیه حق ورود و عبور از شهرهای قرمز و نارنجی را نخواهد داشت که در صورت رعایت نکردن قوانین عبور و مرور توسط خودروها، جریمه هایی توسط پلیس اعمال خواهد شد.

مصطفی زاده با بیان اینکه برای کاهش مبتلایان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک را از ادارت شروع کرده ایم تاکید کرد: تمامی محدویت های اعلام شده را اجرایی و بر آن نظارت دقیق خواهیم داشت.   

وی گفت: تمام محدودیت های کرونایی که در شهر عملیاتی می شود در روستاها نیز باید اجرا شود تا بتوانیم با بسیج همگانی محدودیت کرونایی را تمام و کمال اجرایی کنیم.

فرماندار شهرستان روانسر اظهار داشت:  همه اصناف و شهروندان موظف به رعایت شیوه نامه های بهداشتی هستند و کمیته نظارت باید بیشتر و پر رنگ تر از گذشته وارد میدان شود نظارت ها بیشتر می شود و با متخلفین در هر جایگاهی که باشد برخورد قانونی می شود.

مصطفی زاده اضافه کرد: برای اینکه وضعیت شهرستان بحرانی تر و خطرناک تر از وضعیت فعلی نشود، آحاد شهروندان باید نکات بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک را در دستور کار خود قرار دهند.

وی افزود: مقوله سلامت شهروندان در حال حاضر مهمترین اولویت شهرستان است و هیچ کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =