پیکرهای ۶ کارمند مفقودی اداره برق کرمان در سیلاب گلباف پیدا شدند

کرمان - ایرنا - فرماندار کرمان با اشاره به بارش باران سیل آسای روز گذشته در برخی مناطق این استان گفت: پیکر بی جان ۶ نفر از کارکنان اداره برق کرمان که در منطقه گلباف این شهرستان گرفتار سیلاب شده و مفقود شده بودند صبح امروز (سه شنبه ) توسط نیروهای امدادی پیدا شدند.

علی بابایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سیل روز گذشته در بخش گلباف ۶ نفر از نیروهای اداره برق را دچار حادثه کرد.
وی با بیان اینکه تلاش ها برای یافتن کارکنان اداره برق گرفتار در سیلاب از روز گذشته آغاز شده بود تصریح کرد: اجساد این افراد صبح امروز بعد از اعزام بالگرد هلال احمر پیدا شد.

بابایی با اشاره به اینکه  ۱۲ اردیبهشت سال جاری شاهد بارش باران در بخش شهداد بودیم اظهار داشت: بارش باران موجب وارد امدن خسارت به برخی زیرساخت های این منطقه از جمله آب و برق شد.
وی ادامه داد: بعد از قطع برق و آب و وارد آمدن خسارت به جاده ها، نیروهای ادارات برق، آب و راهداری شهرستان کرمان برای رفع مشکل به منطقه اعزام شدند.
فرماندار کرمان بیان کرد: ساعت پنج عصر روز گذشته نیروهای اداره برق شهرستان کرمان به منظور پیگیری و بررسی چرایی قطعی برق وارد منطقه شدند.
وی با بیان اینکه شرایط جوی منطقه گلباف مساعد بوده اما در بالادست و در سه راهی نیبید به سمت گلباف بارش شدید تگرک رخ می دهد به طوری که منطقه سفیدپوش می شود و بعد از آن بارش باران شدید منجر به آب شدن تگرگ و جاری شدن سیلاب به سمت گلباف می شود. 
بابایی گفت: سیلاب موجب غرق شدن ۶ نفر از نیروهای اداره برق شهرستان کرمان شد.
وی از  اعزام بالگرد و ۷۶ نفر از نیروهای هلال احمر برای یافتن افراد مفقود شده خبر داد و گفت: تیم های امدادی، تیم های موتوری و خودرویی، نیروهای سپاه و بسیج، نیروی انتظامی و بخشداری نیز به منظور یافتن این افراد به منطقه اعزام شدند. 
فرماندار کرمان به اقدامات انجام شده بعد از بازدید استاندار از منطقه طی سال گذشته در بخش های گلباف و شهداد به منظور پیشگیری از وقوع سیل اشاره کرد و گفت: این اقدامات از وارد امدن خسارت به منازل و مناطق مسکونی پیشگیری کرد.
 وی افزود: استاندار کرمان از روستاهای سالارآباد و امیرآباد و تکاب های شهداد و روستای رودخانه این منطقه بندهای خاکی برای جلوگیری از آسیب دیدن از سیلاب، بازدید کرده است.
به گفته فرماندار همچنین روز گذشته در اندوهجرد و پشوئیه نیز بارندگی داشتیم که به آب و برق و راه ها خسارت هایی وارد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha