۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۴۹
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84317866
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فعال سیاسی مسلمان روسیه: آزادی قدس باید اولویت کشورهای اسلامی باشد

مسکو - ایرنا - «امیل آشوروف» فعال سیاسی مسلمانان روسیه و عضو جمعیت دفاع از حقوق فلسطین گفت: قدس و مساله فلسطین برای مسلمانان جهان اهمیت اساسی دارد و باید در اولویت موضوعات دستور کار کشورهای اسلامی قرار گیرد.

آشوروف روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در مسکو تصریح کرد:  قدس شریف فقط با همبستگی ملت های اسلامی آزاد می شود و امت جهانی اسلامی در این مورد با پیروی از رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی و حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب وظیفه بزرگی برعهده دارد.

 عضو جمعیت دفاع از حقوق فلسطین با بیان اینکه خیانت برخی کشورهای عربی به ملت فلسطین و آرمان قدس، مساله این منطقه را پیچیده‌تر کرده است، اظهار داشت: ملت های اسلامی نباید به سران خیانتکار چند کشور عربی اجازه بدهندبا منافع جهان اسلام معامله کنند.

وی افزود: وظیفه همه مسلمانان جهان است که با سازشکاری برخی سران عربی مقابله کرده و اجازه ندهند تا مساله فلسطین به فراموشی سپرده و اشغال سرزمین فلسطین ابدی شود.

آشوروف با بیان اینکه مساله اصلی این است که در جهان اسلام و بین کشورهای عربی تفرقه افتاده است، خاطرنشان کرد: باتوجه به این مساله بسیار مهم، وظیفه کشورهای حامی قدس شریف و مسلمانانی که در مساله فلسطین احساس مسوولیت می کنند، بزرگتر و سنگین تر شده است.

اهمیت اساسی قدس برای مسلمانان جهان

وی ادامه داد: بیت المقدس قلب تپنده جهان اسلام است و امروز صهیونیسم جهانی قلب امت جهانی اسلامی را اشغال کرده است و به همین دلیل این مساله برای ما مسلمانان اهمیت فراوان دارد.

به گفته فعال اسلامی روس، مسلمانان در هر موقعیتی باشند و صرف نظر از این که از چه گروه یا مذهبی پیروی می کنند باید این واقعیت را بدانند که قدس شریف به یک کشور تعلق ندارد بلکه مساله کل جهان اسلام است.  

همبستگی مسلمانان طرح معامله قرن را به شکست کشاند

به گفته این فعال اسلامی روسیه،  طرح معامله قرن که از طرف دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا برای ضربه زدن به فلسطین بود که برای آن هزینه های بزرگی نیز صرف شده بود.

وی افزود: اما این طرح با همبستگی مسلمانان جهان و تلاش دولت های بامسوولیت به شکست انجامید و دشمن نتوانست از این طرح خائنانه هیچ بهره قابل توجهی بگیرد.  

آشوروف خاطرنشان کرد که شکست این توطئه به معنی پیروزی کامل مسلمانان در مساله فلسطین نیست و اشغال ادامه دارد و دشمن از طرح های دیگر برای ضربه زدن استفاده می کند که باید هشیار باشیم.

وی ادامه داد: امروز ما صرفا از فرمایشات رهبر معظم انقلاب حمایت نمی کنیم بلکه می خواهیم و تلاش می کنیم در حل مساله فلسطین و پایان اشغال قدس شریف نقش و مشارکت داشته باشیم.  

آشوروف گفت: از تمام امکانات و توانمندیهای خود برای این منظور استفاده می کنیم و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب را در این مورد سرلوحه کار خود می کنیم و اطمینان دارم ملت های اسلامی به مسوولیت خود در برابر مردم مظلوم فلسطین و آزادسازی این سرزمین مقدس از اشغال صهیونیست ها عمل می کنند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =