دیوار حفاظتی رودخانه اسالم تالش تکمیل می‌شود

آستارا - ایرنا - شهردار اسالم تالش گفت: مرحله نخست احداث دیوار حفاظتی پایین دست پل اجرا شده است و با مشخص شدن پیمانکار، مرحله دوم آن به زودی اجرا می‌شود تا شهر از خسارت طغیان و سیلاب‌ ناورود در امان بماند.

مسعود قوی پنجه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مرحله نخست پروژه دیواره حفاظتی به طول ۱۱۰ متر و با ساخت یک بند اجرا شده بود و از چند روز قبل مرحله دوم با احداث شمع بتنی درجا و کف بند شروع شده است.

وی پیش بینی کرد برای مرحله دوم این دیواره حفاظتی ۳۲ میلیارد ریال اعتبار هزینه شود و مشخصات فنی پروژه را ۱۵۰ متر دیواره گابیونی در ضلع شمالی، ۲۰متر دیواره بتنی در ضلع جنوبی رودخانه، ۲ دیواره عرضی هر کدام به طول ۴۰ متر و ۱۵۰ متر تثبیت پایه دیواره سنگ لاشه عنوان کرد.
شهردار اسالم با اشاره به آسیب پذیر بودن بافت مسکونی و تجاری شهر اسالم در مواجهه با سیلاب های رودخانه ناورود، ایمنی و محافظت شهر از خطر سیلاب را مهمترین توجیه و مزیت این پروژه اعلام کرد.
قوی پنجه ادامه داد: بخش اسالم تالش حدود ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و رودخانه ناورود، طغیانگر و وحشی است و در سال ۹۹ سبب تخریب دیواره حفاظتی بالادست، در سال ۹۸ موجب تخریب پل اسالم و در سال ۹۷ باعث  از بین رفتن دیواره خاکی حفاظتی پایین دست شده بود.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =