سازمان بنادر کشور ۲۶ میلیارد ریال تجهیزات به بیمارستان چابهار اهدا کرد

چابهار - ایرنا - تجهیزات پزشکی بیمارستانی و درمانگاهی اهدایی سازمان بنادر و دریانوردی کشور به ارزش ۲۶ میلیارد ریال به بیمارستان امام علی (ع) چابهار تحویل داده شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه چابهار روز سه‌شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این تجهیزات ۱۶ دستگاه مورد نیاز حوزه بهداشت و درمان این شهرستان است که با مساعدت و پیگیری‌های سازمان بنادر و دریانوردی، نماینده مجلس و حوزه بهداشت و درمان تحویل شده است که امیدواریم بخشی از مشکلات مردم مرتفع شود.

رحمدل بامری افزود: سازمان بنادر و دریانوردی برای پیشگیری از کرونا در سال‌های اخیر اقدامات جدی شامل تحویل پنج هزار لیتر موادضدعفونی کننده و راه‌اندازی درمانگاه پزشکی با مراجعه سالانه ۱۵ هزار نفر انجام داده است که جای قدردانی دارد.

وی گفت: بیمارستان چابهار هم اینک ۱۹۰ تخت دارد و جوابگوی بیش از ۷۵۰ هزار نفر از مردم مناطق همجوار نیست و نیاز است هر چه سریع‌تر بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی با تخصیص اعتبار، تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

نماینده مردم شهرستان‌های چابهار، نیکشهر، کُنارک و قصرقند در مجلس شورای اسلامی نیز با شاره به اینکه چابهار از محروم‌ترین مناطق کشور در حوزه سلامت است، خاطرنشان کرد: توجه به تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام نظیر اورژانس، مرکز زایمانی LDR و تسریع در افتتاح و بهره‌برداری بیمارستان جدید ۵۴۰ تختخوابی، سرانه و شاخص‌های حوزه سلامت را افزایش می‌دهد.

معین‌الدین سعیدی تصریح کرد: باید ارگان‌هایی نظیر سازمان بنادر و دریانوردی، منطقه آزاد چابهار، شرکت نفت، شیلات، گمرک و سایر نهادها برای انجام مسوولیت‌های اجتماعی ورود کنند تا شاهد کاهش درد و رنج مردم در بخش های مختلف باشیم.

وی از توجه دولت به زیرساخت‌های مهم بندری، ریلی، جاده‌ای و اجرای طرح‌های مهم تاکید کرد و افزود: پروژه‌های خوبی در حوزه جنوب سیستان و بلوچستان در حال اجرا است که امیدواریم به موقع تکمیل و به بهره‌برداری برسند.

سرخط اخبار استان‌ها