رییس‌جمهوری آینده تحقق بیانیه گام دوم را در اولویت کارها قرار دهد

یزد- ایرنا- دبیر حزب موتلفه اسلامی استان یزد گفت: رییس‌جمهوری آینده هر فردی با هر گرایش سیاسی باشد ، باید برای تحقق کامل بیانیه ابلاغی گام دوم انقلاب که نقشه راه مناسبی برای مدیریت کشور در این شرایط سخت است ، آن را در دستور کار هیات دولت قرار دهد.

حسن ملک پور روزسه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای این بیانیه مهم که مورد عنایت و توصیه موکد مقام معظم رهبری است، نقش مهمی در حل بسیاری از مشکلات و تحقق اهداف آینده نظام در مسیر پیشرفت ،ترقی و تعالی همه جانبه دارد .

وی ادامه داد: رییس‌جمهوری آینده باید در کنار رسیدگی به سایر امور برای اجرای کامل این بیانیه که تحقق آن موجب برون‌رفت از بسیاری مشکلات است با همکاری سایر نهادها و تشکل‌ها به جد وارد عرصه شود و بدون شک همراهی مردم برای تحقق آن الزامی است.

این فرهنگی بازنشسته آموزش و پرورش اظهارکرد: توجه به جوانان و جوان‌گرایی، روحیه انقلابی، تکیه به ظرفیت‌ های داخلی، دشمن‌شناسی و استکبارستیزی باید جزو ویژگی‌های رییس‌جمهوری آینده باشد و تمامی هم و غم خود را صرف حل مشکلات اقتصادی و معیشتی آحاد مردم بکند.

ملک پور، توجه به مسایل فرهنگی و خنثی کردن تهدید نرم دشمنان را در کنار تولید و اشتغال مولد و مبارزه با فساد و وجود روحیه ولایتمداری عملی را جزو وظایف محوری رییس‌جمهوری آینده ذکر کرد و گفت: مردم نباید در بررسی سابقه و عملکرد نامزدهای رییس‌جمهوری آینده غفلت کنند.

وی در ادامه به اهمیت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها هم اشاره کرد و یادآور شد: اهمیت این دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری کمتر نیست و مردم باید با درایت به افرادی رای دهند که متدین، متخصص، جوان، انقلابی و توانایی برنامه‌ریزی و اداره شهرها و روستاها را داشته باشند.            

بیانیه یادشده به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بهمن ماه سال  ۹۷ به جامعه ابلاغ شد تا علاوه بر نگاهی به دستاوردهای انقلاب به عنوان یک نقشه راه برای رسیدن به چشم اندازهای اسلامی عمل کند.

تبیین چشم‌اندازهای آینده و توصیه‌ درباره آینده انقلاب اسلامی در هفت موضوع علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی مورد تاکید بیانیه گام دوم انقلاب قرار گرفت.

اگرچه مخاطب این بیانیه امت اسلامی است، اما هسته اصلی مخاطبان را در این بیانیه جوانان تشکیل می دهند و این مهم تا جایی پیش می‌رود که بعدها رهبر انقلاب برای برون رفت از مشکلات به تشکیل یک دولت جوان انقلابی و حزب اللهی نیز  توصیه می‌کنند.

همچنین امام‌جمعه مهریز روز دوشنبه گفته بود: مسوولان آموزش و پرورش با تبیین اهمیت حضور حداکثری مردم به خصوص فرهنگیان، دانش‌آموزان و اولیای آنها، زمینه‌ساز مشارکت گسترده اقشار مختلف مردم در انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهر و روستاها باشند.

حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی در نشستی با مدیر و معاونان آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در باب اهمیت انتخابات امسال و ضرورت مشارکت مردم در این موضوع اشاره کرد و افزود: فرهنگیان نقش مهمی در برگزاری انتخابات دارند.

وی با بیان اینکه برای تقویت و استحکام نظام و انقلاب اسلامی، مشارکت گسترده مردم و خانواده‌ها بسیار اهمیت دارد ، ادامه داد: روشنگری و بیان اهمیت موضوع برای مردم و نسل جوان موجب ایجاد انگیزه و جلب مشارکت در این عرصه مهم اجتماعی و سیاسی می شود .

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، ۲۸ خردادماه امسال همزمان با سراسر کشور در استان یزد برگزار می‌شود. 

خانه احزاب استان یزد همزمان با ایام الله دهۀ فجر انقلاب‌اسلامی و با حضور مسوولان کشوری در سال ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کرد.

۲۲ حزب به صورت فعال در استان یزد با گرایش‌های مختلف سیاسی فعالیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha