اخبار کوتاه از جنوب آذربایجان‌غربی

مهاباد- ایرنا- نجات جان یک مرد ۵۶ ساله از مناطق کوهستانی و توزیع سه‌هزار پرس غذای گرم به همت سپاه پاسداران در مناطق مختلف شهرستان از مهم‌ترین اخبار کوتاه این شهرستان در ۲۴ ساعت گذشته است.

رییس هلال احمر اشنویه روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک مرد ۵۵ ساله عصرروز گذشته در منطقه کوهستانی "گه‌لی نژدره" اشنویه از مرگ نجات یافت.

فخرالدین مام‌علی افزود: وی جهت جمع‌آوری گیاهان بهاری و کوهی به این منطقه کوهستانی عزیمت کرده بود که از صخره و ارتفاعات این منطقه سقوط کرد و پس از تماس با هلال احمر، تیم امداد و نجات به محل اعزام و این بیمار را به بیمارستان انتقال دادند.

وی گفت: منطقه کوهستانی اشنویه هرساله در فصل بهار پذیرای شمار زیادی از ساکنان این شهر و دیگر شهرهای همجوار برای جمع آوری گیاهان کوهی است.

توزیع سه‌هزار پرس غذای گرم به همت سپاه پاسداران در مناطق مختلف اشنویه

فرمانده سپاه اشنویه گفت: سه هزار پُرس غذای گرم به همت این نهاد بین نیازمندان اشنویه توزیع شد.

سرهنگ پاسدار علی حسینی ادامه داد: این غذاها که با مواد اولیه مرغوب و باکیفیت در آشپزخانه‌های متعلق به سپاه در اشنویه تهیه و پخت شده بود براساس تعداد اعضای هر خانواده تحویل آنها شد.

وی ادامه داد:پس از بیانات مقام معظم رهبری در روز نیمه شعبان سال گذشته مبنی بر همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان و فقرا، نیازمندان توسط پایگاه‌ها در محلات مختلف شهرستان و با برنامه‌ریزی کامل شناسایی و سازماندهی شده‌اند تا این کمک‌ها به دست آنها رسانده شود.

وی افزود: از آغاز کمک‌های مومنانه تاکنون پنج هزار و ۶۵۰ بسته معیشتی بین نیازمندان این شهرستان توسط سپاه پاسداران توزیع شده‌است.

سرهنگ حسینی اظهار داشت: طی روزهای گذشته نیز ۲۵۰ بسته معیشتی به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در چهارمین مرحله رزمایش سراسری کمک‌های مومنانه بین خانواده‌های بی بضاعت توزیع شد.

اشنویه در جنوب آذربایجان غربی واقع است و بیش‌از ۷۴ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =