بیمه معلم قزوین  ۱۷ میلیارد تومان خسارت به بیمه شدگان پرداخت کرد

قزوین- ایرنا- مدیر بیمه معلم شعبه استان قزوین گفت: ۱۷ میلیارد تومان خسارت طی یکسال گذشته به بیمه‌شدگان این استان پرداخت شد.

اسماعیلی ملکی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم، افرود: در حال حاضر ۲۶۰ هزار خانواده فرهنگی در استان قزوین از خدمات بیمه معلم بهره مند هستند.
وی با  اشاره به ارائه خدمات به فرهنگیان و  معلمان‌ فداکار که هیچگاه سنگر علم و دانش را خالی نمی‌کنند و  بخصوص در روزهای سخت کنونی که شیوع این ویروس آرامش و آسایش خاطر را تحت تاثیر قرارداده است و همچنان مشغول خدمت رسانی هستند، اظهار داشت:  شرکت بیمه معلم بنابر وظیفه ذاتی خود، تلاش کرده تا در این ایام سخت در کنار جامعه فهیم فرهنگیان باشد و از زمان شیوع کرونا خدمات گسترده خود را به صورت آنلاین ارائه کرده است.

ملکی عنوان کرد : شعبه قزوین در سالهای گذشته همواره  بین سه شعبه برتر سراسر کشور قرار داشته و در سال ۹۹ نیز حائز رتبه دوم شد که این مهم  قطعا نتیجه تعامل مثبت و سازنده با آموزش و پرورش استان و همکاری و مساعدت با مراجعه کنندگانِ فرهنگی بوده است .
وی تاکید کرد: چرا که همگام با فداکاری معلمان در این ایام، شرکت بیمه معلم و به تبع آن شعبه قزوین با همراهی نمایندگان، سیاست های خود را در مسیر سهولت هرچه بیشتر هنگام ارائه خدمات توسط فرهنگیان قرار داده است. 
 این مسوول اضافه کرد:  ارائه خدمات بیمه ای به فرهنگیان و دانش آموزان در قالب "طرح بیمه حوادث گروهی دانش آموزان، معلمان و همکاران آموزش و پرورش" که از سال ۹۲ اجرایی شد را از کاربردی ترین طرح ها و خدمات ارزنده ای این شرکت بیمه ای  اعلام کرد.

وی افزود: در طرح بیمه حوادث با کم ترین حق بیمه، دانش آموزان به صورت۲۴ ساعته تحت پوشش هستند و در صورت بروز هرگونه حادثه، غرامت به آنها پرداخت خواهد شد.
ملکی تصریح کرد: بیمه های آتش سوزی ویژه فرهنگیان، تخفیف های ویژه بیمه نامه های بدنه و صدور تمامی رشته های بیمه ای که از طریق سامانه یکپارچه کسر اقساط بیمه معلم به صورت کسر از حقوق و با اقساط بلند مدت انجام می شود از دیگر مزایای این همکاری با آموزش و پرورش و در راستای جلب رضایت فرهنگیان است.


ملکی ادامه داد: در طرح بیمه های عمر و سرمایه گذاری که توسط وزارت آموزش و پرورش و برای آسودگی خاطر فرهنگیان هم در قالب های سرمایه گذاری و هم عمر مصوب و مکمل ابلاغ گردیده و شرکت بیمه معلم افتخار اجرای آن را دارد، فرهنگیان می توانند از مزایای این بیمه نامه ها به صورت سرمایه گذاری، دریافت  وام، حوادث، هزینه های پزشکی بیماری های خاص، معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت نقص عضو دائم و کامل و... استفاده کنند.
وی خاطر نشان کرد: در طرح  "بیمه عمر مانده بدهکار"، وام های شخص فرهنگی بیمه می شوند و در صورت فوت وی، شرکت بیمه معلم به جای بازماندگان اقساط باقیمانده وام را پرداخت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه ارتقای سطح خدمات بیمه‌عمر مصوب فرهنگیان تا سقف ۱۰۰ میلیون  ریال، افزایش سرمایه غرامت فوت و نقص عضو در پوشش عمر و حوادث مکمل فرهنگیان تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال، ارائه بیمه‏ های مسوولیت و مهندسی ساخت و سازهای مدارس و اماکن اداری و آموزشی تحت اجرای سازمان نوسازی، توسعه و تجهیزات مدارس و  افزایش تعهدات دانش‌آموزی باتوجه به نیاز سنجی و درخواست وزارت آموزش و پرورش تا سقف یک میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال  تنها بخشی از خدمات شرکت بیمه معلم به جامعه فرهنگیان است.
مدیر بیمه معلم شعبه استان قزوین افزور:  بیمه معلم تنها شرکتی بیمه ای است که به بیمه گذاران خود مستمری پرداخت می کند و بیمه گذار پس از پرداخت حق بیمه تنها بعد از یک ماه به صورت مادام العمر و تا سن ۱۰۶ سالگی  مستمری دریافت خواهد کرد.
 ملکی با اشاره به نقش پررنگ صنعت بیمه در دنیای امروز  و نیاز مبرم به حضور بیمه در زوایای مختلف زندگی، خدمت  دهی و رضایت بخشی را دو رکن اصلی و منتهای اهداف و کارکرد بیمه معلم در استان قزوین دانست.
استان قزوین دارای ۲۳۵ هزار دانش آموز و ۱۷ هزار و ۳۰۰ فرهنگی است .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha