۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۸
کد خبرنگار: 832
کد خبر: 84317801
۷ نفر

برچسب‌ها

چهار هزار هکتار از جنگل های روسیه دچار آتش سوزی شد

مسکو - ایرنا - اداره خدمات جنگلداری منطقه ای روسیه اعلام کرد، حدود چهار هزار و ۲۰۰ هکتار از جنگل های این کشور دچار آتش سوزی شده که هم اکنون واحدهای اتش نشانی در تلاش برای مهار این آتش سوزی هستند.

به گزارش ایرنا  از مسکو، واحد مطبوعاتی جنگلبانی منطقه ای روسیه اعلام کرد:  آتش سوزی در سطح چهار هزار و ۲۰۰ هکتار رخ داد که با خاموش شدن هزار و ۲۰۰ هکتار تا ابتدای بامداد امروز سه شنبه، دامنه حریق به سه هزار هکتار کاهش یافته است.

"طبق اطلاعات خدمات جنگلداری منطقه ای در ساعت یک بامداد به وقت مسکو در ۴ مه (امروز)  ، ۱۳ آتش سوزی جنگل در قلمرو فدراسیون روسیه در زمینی به مساحت ۳،۰۸۴ هکتار فعال بود که تلاش برای خاموش شدن آنها در حال انجام است.

بزرگترین آتش سوزی ها در منطقه تیومن  در مساحت حدود سه هزار هکتار گزارش شد و بروز آتش سوزی های بزرگ در مناطق خاباروفسک و آلتای، در مناطق ساراتوف، اسوردلوفسک و تومسک و همچنین در باشکورتستان نیز اعلام شده است. .

پیش از این، در حوالی کورگان، کارگران اورژانس بزرگراه را به دلیل آتش سوزی  مسدود کردند.

سطح بسیار پهناوری از جنگل‌های سیبری به میزان سه میلیون هکتار در شمال روسیه طی دو سال گذشته در آتش سوخت.

روسیه از نظر وسعت بزرگ‌ترین کشور جهان است. بروز آتش‌سوزی در مناطق پهناور جنگلی و وسیع خالی از سکنه سیبری موضوع جدیدی نیست اما خشکی و گرمای شدید هوا در سالهای اخیر و وزیدن بادهای شدید به این آتش‌سوزی ها دامن زده است.

 قطب شمال در روسیه در سالهای اخیر  شاهد گرمای بی‌سابقه‌ای بوده است و آتش سوزی‌های ناشی از این دمای بیش از حد باعث شده بخش‌هایی از جنگل‌های تایگای سیبری از بین بروند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha