امام‌جمعه مهریز: آموزش و پرورش زمینه‌ساز مشارکت مردم در انتخابات باشد

یزد- ایرنا- امام‌جمعه مهریز گفت: مسوولان آموزش و پرورش با تبیین اهمیت حضور حداکثری مردم به خصوص فرهنگیان، دانش‌آموزان و اولیای آنها، زمینه‌ساز مشارکت گسترده اقشار مختلف مردم در انتخابات ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ ریاست جمهوری و شورای های اسلامی شهر و روستاها باشند.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی دوشنبه شب در نشستی با مدیر و معاونان آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در باب اهمیت انتخابات امسال و ضرورت مشارکت مردم در این موضوع اشاره کرد و افزود: فرهنگیان نقش مهمی در برگزاری انتخابات دارند.

وی با بیان اینکه برای تقویت و استحکام نظام و انقلاب اسلامی، مشارکت گسترده مردم و خانواده‌ها بسیار اهمیت دارد ، ادامه داد: روشنگری و بیان اهمیت موضوع برای مردم و نسل جوان موجب ایجاد انگیزه و جلب مشارکت در این عرصه مهم اجتماعی و سیاسی می شود .

رییس شورای فرهنگ عمومی مهریز خاطرنشان کرد: بدخواهان این آب و خاک چشم دیدن اقتدار نظام و موفقیت آن را ندارند و جنگ اقتصادی و تداوم تحریم‌ها همه به خاطر دلسرد کردن مردم و جوانان و جلوگیری از حضور آنها در انتخابات امسال است.

محی‌الدینی بیان کرد: باید مردم و مسوولان به خصوص  فرهنگیان و آموزش و پرورش رسالت محوری خود را در این  شرایط در شهرستان مهریز با اطلاع‌رسانی و تبیین موضوع انتخابات و بصیرت‌افزایی انجام دهند که این امر موجب همکاری و حضور پرشور شهروندان  در این رخداد سرنوشت‌ساز ملی می شود.

همچنین سید کاظم حسینی مدیرآموزش و پرورش مهریز با ارایه گزارشی از وضعیت این مجموعه به اهمیت توجه به مسایل فرهنگی در کنار امور آموزشی دانش‌آموزان اشاره کرد و از همکاری و پیگیری امام جمعه شهرستان در ابعاد مختلف قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، ۲۸ خردادماه امسال همزمان با سراسر کشور در استان یزد برگزار می‌شود. 

 مهریز ۱۰۷ مدرسه و ۱۲ هزار دانش‌آموز دارد و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =