۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۴۲
کد خبرنگار: 3135
کد خبر: 84317787
۰ نفر

برچسب‌ها

شب شهادت امیرمومنان در جوار مزار سردار دلها

کرمان - ایرنا - آئین احیای شب‌ بیست و یکم ماه مبارک رمضان با حضور مردم خداجوی کرمان درگلزار شهدای کرمان و مزار شهید سردار حاج قاسم سلیمانی با رعایت پروتکل های بهداشتی و در فضای باز برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در دومین شب از احیای لیالی قدر تعداد زیادی از مردم کرمان این شب مقدس را در کنار قبور مطهر شهدا کرمان و مسجد مقدس صاحب‌الزمان(عج) سپری کرده و شب تا صبح ناله الغوث الغوث سر دادند.

درحالیکه مسیر های گلزار با محدودیت عبور و مرور همراه بود اما مانع از حضور مردم در این مکان مقدس نشد و مردم پای پیاده خود را به محل گلزار شهدا کرمان می رساندند، مردمی که کیف های بزرگی در دست داشتند که در آن قرآن، مفاتیح، سجاده و زیر انداز بود، هر کسی گوشه ای می نشست و برخی ها در کوه های مجاور مستقر شده بودند زیرا به دلیل پروتکل ها در محلی صندلی ها با فاصله قرار گرفته و دور آن با داربست حصار کشی شده بود.

سوگواری برای شهادت امام خوبی ها

بیست و یکمین روز از ماه مبارک رمضان مصادف با سالروز شهادت بزرگمردی است که الگویی کامل از حق طلبی و مظهر بی بدیلی از عدالت برای تمام بشریت در طول تاریخ است.

اینک که در شب‌های پر برکت قدر که مشتاقان پرودگار یکتا را به خود می خوانند تا با احیای این شب و حضور در مساجد و خانه های خدا، ناب ترین و زلال ترین صحنه نیایش انسان در مقام بندگی را به نمایش بگذارند، بحمدالله بار دیگر توفیق عبادت و بندگی و بهره‌گیری از معنویات گسترده الهی نصیب مان شده است.

بر این اساس با یاد بزرگ مرد تاریخ بشریت حضرت امیرالمومنین علی(ع)، زیر باران رحمت "لیله القدر" می ایستیم تا جان هایمان تطهیر شود تا شاید به مضمون قدر که می گویند از هزار ماه برتر است دست یابیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =