کشتی‌گیر سقزی به رقابت‌های بین‌المللی کشتی جام تختی دعوت شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان سقز گفت: محمدمبین عظیمی، کشتی گیر جوان سقزی به رقابت های بین المللی کشتی جام تختی که اواخر اردیبهشت ماه امسال برگزار می شود دعوت شد.

فرزاد خاکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس تصمیم کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد جمهوری اسلامی ایران و برای گزینش افراد اصلی جهت اعزام به مسابقات جهانی مبین عظیمی کشتی گیر جوان و خوش تکنیک سقزی در مسابقات بین المللی جام تختی در وزن ۹۲ کیلوگرم حضور خواهد داشت.

وی با بیان اینکه این کشتی گیر آینده دار در کنار مدعیان و نام آوران کشتی کشورمان برای حضور در رقابت های جهانی به رقابت خواهد پرداخت افزود: این کشتی گیر سقزی آینده درخشانی دارد.

وی با اشاره به اینکه عظیمی هم اکنون ۱۸ سال سن دارد و در رده جوانان فعالیت می کند، افزود: به دلیل شایستگی و نبوغ بالای وی چندین بار به اردوی بزرگسالان تیم ملی کشتی آزاد دعوت شده که امیدواریم در آینده مدال های خوش رنگی را برای کردستان بدست آورد.

خاکی یادآور شد: عظیمی در چند سال اخیر توانسته قهرمانی آسیا را در نونهالان و همچنین چندین قهرمانی کشوری را بدست بیاورد و شانس خوبی برای تصاحب مدال های بین المللی و المپیک دارد.

رییس اداره ورزش و جوانان سقز اضافه کرد: رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی اواخر اردیبهشت ماه برگزار می شود که بر اساس تصمیم کادر فنی، این رقابت ها بعنوان یکی از مراحل اصلی گزینش نفرات برای اعزام به رقابت های جهانی ۲۰۲۱ نروژ محسوب می شود.

 کشتی گیران واجد شرایط حضور در این رقابت ها بر اساس اولویت بندی (جام تختی، مدال آوران آسیایی و جهانی جوانان، مدال آوران آسیایی و جهانی امیدها و تیم ملی جوانان و نفرات حاضر در اردو) در وزن ۹۲کیلو گرم: محمد جواد ابراهیمی، محمد حسین میرباغبان، احمد بذری، حسین جلالی نژاد، محمد بالی تبار، حسین شهبازی، ارشک محبی، مبین عظیمی( معرفی جوانان)، محمد رضا پویا( معرفی جوانان)، سهیل یوسفی( معرفی جوانان) و محمد حاجیلوئیان( معرفی جوانان) است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha