نماینده خبرگان رهبری: دلسردکردن مردم از انتخابات همگامی با دشمنان‌ است

ارومیه- ایرنا- نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: هرکاری که سبب خدشه‌دارشدن عملکرد دست‌اندرکاران انتخابات شده و موجبات دلسردی مردم برای حضور درپای صندوق های رای را فراهم کند، خیانت به ایران اسلامی و همگامی با دشمنان است.

آیت‌الله شیخ جواد مجتهدشبستری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرکت در انتخابات و حضور پرشور در پای صندوق های رای نه تنها یک‌ حق بلکه یک وظیفه شرعی، ملی و دینی در این برهه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه عوامل زمینه ساز دلسردی مردم برای حضور درپای صندوق های رای باید شناسایی شوند، اضافه کرد: زیرسوال بردن سلامت انتخابات، حرکتی برای دلسرد کردن مردم و ‌به عبارتی خیانت به کشور است.

وی تاکید کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، هر کسی که‌ وارد عرصه انتخابات می شود، باید قواعد انتخابات را بپذیرد.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: لازمه شرکت در انتخابات پذیرش قواعد، قانون، مجری و ناظران انتخاباتی است ‌و نباید پس از اعلام‌ نتیجه‌، سلامت ناظران انتخابات زیر سوال برود.

آیت الله شبستری ‌ادامه داد: افراد برای اینکه‌ آرای بیشتری جذب کنند و طرفداری داشته باشند، سعی می کنند خود ‌را فردی جسور نشان داده و حرف هایی بزنند؛ این افراد ‌وعده هایی می دهند  که این وعده ها در چهارچوب محدوده ‌اختیارات آنها و همچنین قانون اساسی نیست و یا در چهارچوب التزام به قانون اساسی، بحث ولایت فقیه و اسلام قرار ندارد.

وی اظهار کرد: هر اندازه حضور مردم در پای صندوق های رای بیشتر باشد، این حضور ‌به معنای همراهی مردم با نظام بوده و اقتدار کشور را مضاعف خواهد کرد.

وی گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات فتنه‌های دشمنان علیه امنیت کشور را خنثی  کرده و نقشه های آنان را نقش برآب می کند.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری افزود: قهر با صندوق های ‌رای مشکلی را حل نمی کند، بلکه راه حل مشکلات موجود، حضور پرشور در پای صندوق های رای است.

آیت الله شبستری با اشاره به شرایط کرونایی بیان کرد: با توجه‌ به اینکه در ایام کرونا قرار داریم‌، امید است‌ تمهیداتی اتخاذ شود تا مردم بتوانند حضور پرشور در انتخابات داشته باشند.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به طور همزمان ۲۸ خرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha