آشوریان خود را در سرنوشت کشور سهیم دانسته و در انتخابات شرکت می‌کنند

ارومیه- ایرنا- رییس انجمن آشوریان ارومیه گفت: مسیحیان آشوری خود را جزو جدایی ناپذیر ایران دانسته و برخود وظیفه می‌داند در سرنوشت مملکتمان سهیم باشیم و در انتخابات شرکت کنیم.

"استانلی سیمونز" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دشمن امروز درون کشور را نشانه گرفته و تلاش می‌کند مردم را از پای صندوق های رای دور کند، بنابراین با رفتارهای نادرست و ایجاد تنش نباید بهانه به دست دشمن بدهیم.

وی ادامه داد: ما آشوریان خود را نه به عنوان‌ اقلیت، بلکه ایرانی مسیحی متعهد به مملکت و نظام می شناسیم و این ۲ را جدا از هم نمی دانیم.

وی افزود: آشوریان ایران در تمامی برهه ها برای صیانت از مملکت خود رشادت های زیادی کرده اند چنان که در هشت سال جنگ تحمیلی از هیچ ‌مجاهدتی فروگذار نکرده و شهدا، جانبازان و آزادگان بی شماری تقدیم این نظام کردند.

رییس انجمن آشوریان ارومیه با اشاره به برخی وعده ها از سوی دواطلبان، افزود: دادن وعده های غیرممکن توسط داوطلبان، بی اعتمادی مردم را به همراه دارد و نباید این نوع قول‌ها در دوران تبلیغات داده شود.

"سیمونز" گفت: کاندیداها نباید طوری رفتار کنند که به دست دشمن بهانه و فرصت داده شود زیرا بدخواهان این نظام، همواره در تلاش هستند تا کشور را در معرض هجمه ها و حاشیه سازی های خود قرار دهند.

وی با بیان‌ اینکه احترام‌ به نتایج انتخابات احترام‌ به رای ملت است، اضافه کرد: نامزدهای انتخاباتی به آنچه قانون می‌گوید، پایبند باشد و بدانند مخدوش کردن چهره انتخابات فقط به نفع دشمنان این کشور و نظام است.

رییس انجمن آشوریان ارومیه  افزود: انتخابات جزیی از نظام بوده و ‌در قانون‌ اساسی هم آمده است، بنابراین مردم آزادانه پای صندوق های رای آمده و باید به افراد مورد نظر خود رای دهند.

"سیمونز" با بیان اینکه ما آشوریان با تمام‌توان این کار را انجام می‌دهیم، ادامه داد: آشوریان همیشه در صحنه حاضر شده اند و پای صندوق های رای آمده اند و باید گفت این حضور در انتخابات، جزو فرهنگ ما است.

وی افزود: در هر شرایطی تمام آشوریان این مملکت، روز  رای گیری پای صندوق های رای خواهند آمد.

وی تصریح کرد: آشوریان دنبال مسایل جناحی، حزبی و اصلاح طلب و اصولگرا نیستند بلکه با تمام‌توان در انتخابات شرکت کرده و در سرنوشت خویش سهیم می شوند.

به گزارش ایرنا،سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا به طور همزمان در ۲۸ خرداد ماه سال جاری برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha