نقش روحانیون در انتخابات تبیین گری و بصیرت افزایی است

کرج -ایرنا- امام جمعه شهرستان فردیس گفت: نقش روحانیون در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا تبیین گری و بصیرت افزایی در بین مردم و اقشار مختلف جامعه است .

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روحانیون به عنوان کسانی که می توانند در شکل گیری حضور گسترده مردم در انتخابات اثرگذار باشند باید مردم را برای ادای این تکلیف و وظیفه ملی ترغیب و تشویق کنند.

وی به ویژگی های داوطلبان ریاست جمهوری و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا از سوی حضرت امام (ره)  و مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود:  نقش روحانیون این است که این ویژگی ها را برای مردم بازگو کنند و کمتر وارد مصداق ها شوند.

امام جمعه فردیس اظهار داشت:‌ ائمه جمعه و روحانیون باید محورهای کلی و ویژگی هایی یک رییس جمهوری و یا یک عضو شورای شهر به عنوان کسی که امانتدار مردم در این جایگاه هستند را برای مردم تبیین  کنند و آنان را به انتخاب افراد اصلح  و شایسته ترینها دعوت کند.

حجت الاسلام ایمانی با اشاره به اینکه یکی از مسایل مهم و کلیدی برای انقلاب اسلامی و نقطه عطف در تاریخ انقلاب موضوع حضور گسترده مردم در انتخابات است ، اظهار داشت: این حضور پرشور و معنادار مایه دلگرمی حاکمیت و مسئوولان کشور برای ادامه راه نظام اسلامی است.

وی معتقد است که حضور پرشور مردم در انتخابات همچنین خاری در چشم دشمنان و آنهایی که نمی خواهند این انقلاب از طرف مردم پشتیبانی شود، خواهد بود.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان فردیس یادآور شد: بر این اساس مساله اول مشارکت گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستاهاست و مساله دیگر این است که در این انتخاب سعی و تلاش شود که لایق ترین افراد انتخاب شوند.

ایمانی تاکید کرد: در این راستا چه شورای نگهبان و چه هیات های نظارت انتخابات نیز باید ویژگی های کسی که می خواهد نامزد ریاست جمهوری و یا شوراهای اسلامی  شود را در انتخاب افراد ملاک و برای عموم مشخص کنند تا مردم بتوانند با بصیرت از بین کاندیداهای موجود بهترینها را انتخاب کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش در تبیین اهمیت انتخابات ریاست جمهوری و ملاک هایی که مقام معظم رهبری در این زمینه فرمودند نیز افزود: داوطلبان این انتخابات مهم و سرنوشت ساز باید معتقد به اصل انقلاب ، اسلام و قانون اساسی باشند و باور و اعتقاد قلبی به این مفاهیم داشته باشند.

وی داشتن رییس جمهوری متعهد را موجب سربلندی نظام اسلامی و نماد مردم سالاری دینی ایران اسلامی دانست و تاکید کرد: ما می توانیم و این کشور می تواند با توجه به نیروهای جوان، نخبگان ،افراد تحصیل کرده و مردم دلسوزی که پای این انقلاب اسلامی هستند، استوار و باصلابت  کشور را به سرمنزل مقصود و پیشرفت برسانیم و در مقابل تهاجمات بیگانه از خطر مصون بداریم.

امام جمعه فردیس با اشاره به جایگاه ریاست جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین المللی گفت: کسی باید در این عرصه ورود پیدا کند که دارای روحیه جهادی و انقلابی باشد و یکی از مشخصاتی که حضرت امام فرمودند همین روحیه جهادی و انقلاب است.

حجت الاسلام ایمانی خاطرنشان کرد:‌ در این دوره مردم آگاه و بصیر به برنامه ها و کسانی که بدون ادعا مرد میدان این کارزار هستند و بدور از  شعار و هیجانات کاذب پا به عرصه رقابت بگذارند، رای خواهند داد.

وی در ادامه با توصیه به داوطلبان انتخابات پیش رو تاکید کرد که مردم به اندازه کافی شعار شنیدن و هیجانات انتخاباتی را تجربه کردند و لذا  در این دوره به کسانی رای خواهند داد که گذشته شان نشان دهد آنها مرد میدان جهادی و انقلاب، استقلال و آبادانی این کشورند.

انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بیست و هشتم خرداد ماه برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha