۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۴:۱۸
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84317697
۵۱ نفر

برچسب‌ها

مراسم احیای دومین شب قدر در حرم مطهر رضوی برگزار شد

مشهد- ایرنا- همزمان با شب شهادت امیرالمومنین(ع) مراسم احیای دومین شب قدر ماه مبارک رمضان در صحن و سرای حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد برگزار شد.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار ایرنا قرائت قرآن کریم، قرائت دعای جوشن کبیر، مرثیه خوانی، سخنرانی، مداحی و مراسم قرآن به سر از جمله برنامه‌های این شب بود که با حضور اقشار مختلف مردم و با رعایت دستورالعملهای مقابله با کرونا در صحن پیامبر اعظم(ص) حرم مطهر رضوی برگزار شد.

در این مراسم یکی از سخنرانان حوزه و دانشگاه گفت:در دعای جوشن کبیر، عبارت "الغوث خلصنا من النار یا رب" بسیار تکرار می‌شود این عبارت یعنی از آتش جهنم رهایی یابیم و به عبارتی عاقبت به خیری داشته باشیم و قرآن هم می‌گوید که دعای اندیشمندان و راسخان در علم این است که بعد از هدایت منحرف نشویم.

حجت الاسلام ناصر رفیعی افزود: در دعای عالیه المضامین هم می‌خوانیم که خدایا آخر کار ما را پسندیده، نیکو و سالم قرار بده و روایت داریم هر کاری انجام می‌دهیم بگوییم خدایا این کار ما کامل و تمام باشد.

وی با بیان این که همه ما یک شروع و یک پایان داریم افزود: هیچ کدام هم نمی‌دانیم چه قدر از عمرمان باقی است؟ کجا و چگونه از دنیا می‌رویم؟ لذا حواس ما جمع باشد که پایان نیک داشته باشیم و دعای یازدهم صحیفه سجادیه هم دعایی برای عاقبت به خیری است.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: ریاست و مسوولیت بد نیست اما یک مسوول باید ظرفیت آنها را هم داشته باشد. سلیمان ظرفیت داشت اما قارون نداشت. و این که مال کم داشته و با خدا باشیم بهتر از داشتن مال زیاد و عدم تحمل است همچنین انسانهای بسیاری بودند که در زندگی خوب بودند اما با فرجام بد از دنیا رفتند و افراد بسیاری هم بودند که در زندگی خود بد بودند اما در نهایت متحول شدند و فرجام کار آنها با خوبی تمام شد.

رفیعی افزود: امام صادق(ع) در روایت مکتوب خود خطاب به یکی از یارانش نوشت اگر می‌خواهید عاقبت به خیر از دنیا بروید سه کار را انجام دهید یکی این که در زندگی نعمتهایی را که خدا داده در راه معصیت خرج نکنید به این معنا که زبان داده فحش ندهیم چشم داده به صحنه حرام نگاه نکنیم. چشم و گوش کانال قلب است و ورودی قلب را نباید با کانال بد پر کنیم. قلب سلیم با چشم و گوش سلیم به دست می‌آید. 

وی ادامه داد: زبان، چشم، قلم، نوشتار همه جزء نعمتهاست و در آستانه انتخابات هستیم اخلاق انتخاباتی بر انتخابات و اخلاق مناظره بر مناظره مقدم است. نامزدها اگر برای خدا به صحنه می‌آیند تخریب، توهین، تهمت و آبرو ریزی برای چیست؟ ما نیاز به شرایط آرام داریم.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: از دیگر کارها برای عاقبت به خیری که امام صادق(ع) به آن اشاره فرمود این است که به حلم خدا مغرور نشویم و هر کسی که به طریقی یاد اهل بیت(ع) می‌کند را احترام کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =