شمار شهرستان‌های نارنجی کرونایی در استان مرکزی به ۱۱ مورد رسید

اراک - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: شمار شهرستان‌های نارنجی کرونایی استان مرکزی بر اساس آخرین فهرست رنگ‌بندی وزارت بهداشت به ۱۱ مورد رسید.

دکتر سید " محمد جمالیان" شامگاه دوشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس، ۱۱ شهرستان در وضعیت نارنجی و  فقط شهر فرمهین در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.
وی اظهار داشت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی از ششم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰، چهار شهرستان محلات، دلیجان، زرندیه و کمیجان در وضعیت نارنجی قرار گرفته بودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: از امشب ۱۳ اردیبهشت ماه از مجموع هفت شهرستان قرمز استان اراک، ساوه، خمین، آشتیان، خنداب، شازند و تفرش نیز در وضعیت نارنجی کرونا قرار گرفتند و شهر فرمهین همچنان در وضعیت قرمز باقی ماند.
به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در ۱۳ اردیبهشت ماه بر اساس آخرین نتایج آزمایشگاهی، ۳۹۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته شناسایی شده که بدین ترتیب تعداد موارد مبتلا به کرونا ویروس از زمان شیوع این ویروس تا کنون به ۵۵ هزار و ۵۶۹ نفر رسیده است.
 همچنین از تعداد ۳۹۹ مورد جدید در استان ۶۷ نفر از بیماران در بیمارستان‌های استان بستری شده اند که تحت مراقبت قرار دارند و خدمات تخصصی درمانی را دریافت می کنند.
۳۳۲ مورد از بیماران جدید شناسایی شده نیز به صورت سرپایی بوده اند که تا زمان منفی شدن جواب آزمایش و درمان نهایی در منزل قرنطینه شده اند.
متاسفانه در این مدت ۱۵ فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در استان مرکزی گزارش شده که بر این اساس تعداد فوتی‌ها به ۱۸۸۲ نفر رسیده است.

شیوع ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ آغاز شد و استان مرکزی پس از قم در زمره نخستین استان‌هایی بود که موارد ابتلا در آن مشاهده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha