۴۶ درصد از سالمندان بالای ۸۰ سال خوزستان واکسینه شدند

اهواز - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: تاکنون ۴۶ درصد سالمندان بالای ۸۰ سال خوزستان دوز اول واکسن کرونا را دریافت کردند و واکسیناسیون این گروه سنی همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایرنا دکتر فرهاد ابول نژادیان دوشنبه شب در یک برنامه تلویزیونی اظهار داشت: تمامی سالمندان بالای ۸۰ سال استان می توانند با در دست داشتن مدرک شناسایی به مراکز بهداشت مراجعه کرده و نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

وی افزود: امیدواریم واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال تا انتهای هفته جاری به پایان برسد تا بتوانیم از ابتدای هفته آینده افراد بالای ۷۵ سال را واکسینه کنیم البته به شرط اینکه واکسن مورد نیاز به دست مان برسد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در آخرین رنگ بندی از سوی وزارت بهداشت شهرستان های آبادان، خرمشهر، رامشیر، امیدیه و مسجدسلیمان از وضعیت قرمز خارج و در وضعیت نارنجی قرار گرفتند.

وی عنوان کرد: همچنین شهرستان های ایذه و باغملک از نارنجی به قرمز،  لالی از وضعیت نارنجی به زرد و دشت آزادگان نیز از وضعیت زرد به نارنجی تبدیل شدند.

ابول نژادیان گفت: از مردم انتظار داریم پروتکل های بهداشتی را به صورت جدی رعایت کرده و از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند تا روند بیماری در استان کاهشی شود.

در حال حاضر هفت شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، ۱۱ شهرستان نارنجی و ۹ شهرستان زرد هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =