۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰،‏ ۲۲:۳۸
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 84317632
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۶درصد واکسن تحویلی وزارت بهداشت در استان سمنان تزریق شد

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان گفت: ۸۶ درصد واکسن های تحویلی وزارت بهداشت به افراد مشمول گروه های هدف در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه تزریق شد.

به گزارش ایرنا، نوید دانایی شامگاه دوشنبه به رسانه ها افزود: واکسیناسیون علیه بیماری کووید۱۹ طبق اولویت‌بندی های اعلام شده از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا در دانشگاه علوم پزشکی استان در حال اجرا است. 

وی ادامه داد: در اولین مرحله، واکسیناسیون برای کادر درمانی با توجه به حضور در خط مقدم مبارزه با کرونا در بخش های ویژه و عادی ارایه دهنده خدمت انجام شد. 

دانایی اضافه کرد: در مراحل بعدی سایر کارکنان بهداشتی، اورژانس های پیش بیمارستانی و پرسنل درمانی، پاکبانان معرفی شده از طریق شهرداری های شهرستان های مختلف، بیماران خاص، سرطانی و تحت انجام شیمی درمانی و همچنین پزشکان و کارکنان شاغل در بخش خصوصی درمان که از طریق نظام پزشکی معرفی شدند، مراکز نگهداری سالمندان و جانبازان واکسیناسیون انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: سمنان در مرحله واکسیناسیون عمومی، پیشتاز از سایر دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، با توجه به اولویت بندی های گروه های سنی (۸۰ سال به بالا) در مجموعه تحت پوشش این دانشگاه آغاز شده و در حال حاضر نیز در حال اجرا است. 

دانایی اظهار داشت: خوشبختانه با همت مدیران و کارشناسان پرتلاش معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و همکاری مردم با فرهنگ و شریف استان، تاکنون واکسن‌های کووید۱۹ تحویلی از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خوبی تزریق شده و با سرعت بسیار خوبی در حال اجرا است که امیداریم با تحویل محموله جدید واکسن سرعت بیشتری نیز به خود بگیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: روند واکسیناسیون عمومی علیه بیماری کرونا، با توجه به تصمیمات ستاد ملی کرونا و مطابق با دستوالعمل های ابلاغی با توجه به گروه های سنی مختلف، اجرا خواهد شد، لذا از تمامی هم استانی ها درخواست می‌شود از مراجعه حضوری به مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه های بهداشتی خودداری کنند چرا که همکاران ما در این مراکز از طریق تماس تلفنی فراخوان کرده و بدون ازدحام و شلوغی، واکسیناسیون افراد مختلف را انجام می‌دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha